Kosmetyki Rituals: zasady ajurwedy w pielęgnacji skóry

Już tysiące lat temu starano się, aby ciało wyglądało pięknie i młodo. W zależności od kręgu kulturowego stosowano różne praktyki pielęgnacyjne. Jednak to właśnie ajurwedyjski przepis na piękno przetrwał jako starożytna, kosmetyczna inspiracja dla marki Rituals. Dowiedz się o nim więcej i poznaj sekret urody prosto z Dalekiego Wschodu.

Czym właściwie jest ajurweda?

To najstarsza sztuka lecznicza, której korzenie sięgają XII w. p.n.e. Jej koncepcja zakłada holistyczne podejście do człowieka, czyli zajmuje się zarówno duszą, jak i ciałem.

Do dziś przetrwały starożytne wskazówki, w jaki sposób należy zająć się włosami i skórą, aby pozostały one zdrowe i piękne. Jak można się domyślić, te dawne metody zakładają wykorzystanie wyłącznie naturalnych składników, które pomagają nawilżyć oraz odżywić skórę i co najważniejsze – nie szkodzą jej.

Z czego składa się ajurwedyjska pielęgnacja skóry?

Podzielono ją na 3 etapy – oczyszczanie (w tym również tonizowanie w przypadku pielęgnacji twarzy), odżywianie i nawilżanie. Podczas każdego z tych rytuałów wykorzystuje się wyłącznie kosmetyki produkowane w zgodzie z naturą, czyli na bazie bogactw flory.

Oczyszczanie z ajurwedą i Rituals

Chcąc wejść do świata tej starożytnej pielęgnacji, warto sięgnąć po linię produktów The Ritual of Ayurveda od marki Rituals. Kosmetyki te są mocno inspirowane tymi dawnymi, egzotycznymi przepisami na piękno.

Zgodnie z ajurwedą, do oczyszczania skóry najlepiej sprawdza się ubtan. To naturalny kosmetyk przypominający dzisiejsze scruby. Robi się go z mąki z ciecierzycy, do której dodaje się oleje z migdałów oraz – do wyboru – olejek z pomarańczy lub geranium, jaśminu, drzewa sandałowego, lawendy lub bergamotki.

Odpowiednikiem tego typowo ajurwedyjskiego kosmetyku jest scrub The Ritual of Ayurveda. Powstaje on z różowej soli i miodu himalajskiego, który pomaga odżywić skórę, oraz ze słodkich migdałów i róży indyjskiej.

Odżywianie i nawilżanie z Rituals

Suchy olejek The Ritual of Ayurveda opracowano specjalnie z myślą o Vata Dosha, czyli o osobach z cienką i suchą skórą. Nie pozostawia na ciele tłustej, lepiącej warstwy, mimo że jest mieszaniną olejku z migdałów i bazylii. To właśnie te składniki pomagają głęboko odżywić, zregenerować i nawilżyć skórę.

Jakie jeszcze kosmetyki od Rituals bazują na ajurwedzie?

W ajurwedzie ważna jest równowaga między ciałem a duszą. Dlatego kosmetyki od tej marki pięknie pachną i koją zmysły, a jednocześnie pomagają w pielęgnacji skóry. Taki jest też żel do mycia z ajurwedyjskiej linii Rituals oraz krem do rąk z olejkiem ze słodkich migdałów i z indyjską różą. Aby osiągnąć wewnętrzną równowagę, można sięgnąć po łagodnie, subtelnie i zmysłowo pachnącą mgiełkę do ciała i pościeli.

Starożytna, indyjska sztuka medyczna to skarbnica wiedzy o ludzkim ciele. Wykorzystanie naturalnych składników w trosce o urodę jest dziś na czasie, ale przede wszystkim może doskonale wspomóc kondycję skóry. Marka Rituals świetnie zdaje sobie z tego sprawę, czego dowodem są jej kosmetyki z linii The Ritual of Ayurveda.