Koreańska pielęgnacja dla początkujących

Nieskazitelne cery Koreanek są idealnym dowodem na to, że koreańska pielęgnacja jest niezwykle skuteczna. Odpowiedni dobór kosmetyków w połączeniu z systematycznym stosowaniem przynosi fenomenalne efekty. Na czym polega azjatycka pielęgnacja i jakie efekty możemy uzyskać stosując koreańskie kosmetyki?

Czym jest koreańska pielęgnacja?

Koreańska pielęgnacja polega przede wszystkim na skutecznym, dwuetapowym oczyszczeniu skóry za pomocą olejku do demakijażu i produktu na bazie wody (pianki, żelu bądź mleczka). Fundamentem jest także systematyczne złuszczanie skóry przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. To właśnie balans pomiędzy tym działaniem znacząco wpływa na stan i kondycję naszej skóry.

Azjatki uwielbiają dbać o swoją skórę, dlatego ich rutyna składa się aż z 10 kroków. To właśnie one zapoczątkowały kompleksową pielęgnację, która cieszy się popularnością na całym świecie. Odpowiednio dobrane płatki pod oczy, maseczki w płachcie, delikatne toniki złuszczające czy emulsję do twarzy stanowią prawdziwy sekret urody Koreanek. 

Zalety koreańskich kosmetyków do pielęgnacji twarzy

Koreańskie kosmetyki to delikatne i jednocześnie niesamowicie skuteczne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała. Bogactwo naturalnych składników aktywnych zawartych w koreańskich serach, emulsjach i kremach zapewnia utrzymanie skóry w nienagannej kondycji przez długi czas. Koreańskie kosmetyki to przede wszystkim wysokiej jakości produkty, które w swoim składzie zawierają dużą ilość składników aktywnych dopasowanych do potrzeb danego typu cery. Dzięki temu działają wielokierunkowo niwelując jednocześnie kilka problemów skórnych.

Jakie kosmetyki koreańskie wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem koreańskich kosmetyków do pielęgnacji to zdecydowanie warto. Postaw na topowe marki koreańskie, takie jak: Pyunkang Yul, iUNIK, Heimish czy SOME BY MI. Bogata oferta produktów pielęgnacyjnych pozwala na ich dobranie według potrzeb danej skóry.

Jakie koreańskie kosmetyki warto wprowadzić do naszej rutyny, tak aby dbać o skórę jak Azjatki? Przede wszystkim olejek do demakijażu, pianka do mycia, krem nawilżający i krem z filtrem to podstawa koreańskiej pielęgnacji. Warto ją wzbogacić tonikiem do twarzy, esencją oraz produktem do złuszczania. Pamiętaj także o okolicy oczu – tutaj świetnie sprawdzą się zarówno kremy, jak i płatki pod oczy. Kosmetykami wieńczącymi koreańską pielęgnacje są niewątpliwie maski w płachcie. W zależności od wykorzystanych składników aktywnych mogą wykazywać działanie nawilżające, rozświetlające, regulujące wydzielanie sebum czy nawet odmładzające!