Jak sprawdzić, czy garnek nadaje się do indukcji?

Płyty indukcyjne coraz częściej goszczą w nowoczesnych domach. Dlaczego? Dla wielu osób są zdecydowanie bardziej estetyczne, jednak to nie główna zaleta płyt indukcyjnych. Są przede wszystkim wyborem ekologicznym, bo energooszczędnym. Ponadto wiele gospodyń i gospodarzy domu ceni je ze względu na szybszy czas gotowania oraz bezpieczeństwo – zwłaszcza dla dzieci. Gorąca temperatura wytwarza się wyłącznie w garnku do indukcji, po jego ściągnięciu na płycie pojawia się ostrzeżenie o potencjalnym zagrożeniu poparzeniem. Wiele współczesnych modeli ma także szereg dodatkowych zabezpieczeń, dzięki którym Twoja pociecha nie będzie w stanie dostać się w pobliże gorącego sprzętu kuchennego. Co jeszcze przemawia za wyborem indukcji? Korzystając z garnków na płytę indukcyjną, eliminujemy prawie w 100% ryzyko przypalenia potrawy. Ponadto płytę z łatwością umyjesz. Ten szereg zalet przemawia do Polaków, którzy ochoczo wymieniają tradycyjne kuchenki gazowe na indukcję właśnie. Zanim jednak wykonasz ten ruch, pamiętaj, że na płytę możesz położyć jedynie odpowiednio przystosowany garnek do indukcji. Jak sprawdzić, czy garnek nadaje się do indukcji?

Zwykły garnek na indukcję? Sprawdź, czy to bezpieczne

Zanim pobiegniesz do sklepu kupić profesjonalne garnki do indukcji, sprawdź, czy te, które masz już w domu, nie posłużą Ci także po wymianie kuchenki gazowej na indukcyjną. Jak sprawdzić, czy garnek nadaje się na indukcję?

To prawda, że wiele garnków nie sprawdzi się na nowoczesnej kuchence indukcyjnej, jednak być może zdziwisz się tym, że w Twojej kuchni znajdziesz kilka modeli, które są uniwersalne. Istnieje jeden prosty, domowy sposób, by się o tym przekonać! Wyjmij wszystkie swoje garnki kuchenne i ułóż je spodem do góry. Do dna naczynia przyłóż magnes. Jeśli ten przyciągnie się do garnka, jest to znak, że to garnek do płyty indukcyjnej! Dlaczego tak się dzieje? Działanie indukcji polega na wytwarzaniu pola elektromagnetycznego. Naczynia, do których przylegnie magnez, mają dno ferromagnetyczne. Położone na płycie indukcyjnej oddziałują na nią, dzięki czemu wytwarzana jest energia. Koniecznie sprawdź, czy w swoich szafkach masz zwykłe garnki na indukcję!

Wymiana kuchenki jest jednak świetną okazją do zrobienia porządków i wyrzucenia zużytego sprzętu. Porysowane garnki ze złuszczoną warstwą ochronną najczęściej nie są bezpieczne w użytkowaniu. Może to dobry moment, by pomyśleć o nowych garnkach na płytę indukcyjną? Sprawdź, o czym pamiętać przy ich zakupie!

Garnek do indukcji – o czym warto pamiętać?

Jesteś w sklepie stacjonarnym i szukasz odpowiedniego garnka do indukcji? Zacznij od tego, by na opakowaniach naczyń poszukać specjalnego oznaczenia od producenta – symbolu cewki indukcyjnej. Oznaczenie garnka do indukcji jest dla Ciebie gwarancją, że korzystanie z tego sprzętu będzie w pełni bezpieczne i efektywne. Znak na garnkach indukcyjnych to jednak nie wszystko. Pamiętaj także, by dobrać model do swojej płyty – a te mogą różnić się od siebie między innymi wielkością. Jeśli już więc zlokalizowałaś oznaczenie garnka do indukcji, sprawdź jego wielkość. Średnica garnka do indukcji nie powinna być większa od średnicy pola grzejnego. Tylko idealnie dopasowany garnek do płyty indukcyjnej pozwala na równomierne podgrzewanie potrawy. Równie ważna jest budowa dna garnka do kuchni indukcyjnej. Powinno być one maksymalnie wypłaszczone.

Garnki do indukcji i zmywarki, a także na gaz – wygodnie, bezpiecznie i uniwersalnie

Najważniejszą cechą garnków do indukcji jest ich ferromagnetyczne dno. Jeśli wybrałaś w sklepie stacjonarnym lub online garnki do indukcji, widzisz sama, że oferta tego typu naczyń jest naprawdę spora. Poznaj nasze propozycje ze sklepu https://florina.pl/, które są pewnym wyborem. Dlaczego? Dbamy o to, by nasze garnki na indukcję spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa. Garnki do indukcji nie mogą wchodzić w reakcję z żywnością, a swoim designem powinny wspierać wygodę gotowania. Nie zapominamy również o estetyce ich wykonania! To jak? Gotowa dowiedzieć się, jakie garnki do indukcji będą najlepsze dla Ciebie?

Wyjdźmy od najbardziej uniwersalnej propozycji. Garnki ze stali nierdzewnej od lat królują w polskich domach. Są dość lekkie i jednocześnie dzięki najwyższej jakości materiałowi służą przez wiele, wiele lat – są odporne na zarysowania i uszkodzenia. To, o czym warto pamiętać w kontekście garnków do indukcji ze stali nierdzewnej – to, że wiele zależy od naszego podejścia do pielęgnacji sprzętu. Warto więc wczytać się w instrukcję garnka na płytę indukcyjną i sprawdzić, jak najlepiej o niego zadbać! Nie każdy garnek ze stali nierdzewnej będzie odpowiedni na płytę indukcyjną. Koniecznie sprawdź więc, czy ma oznaczenie garnka do indukcji. Wybierając swój garnek na płytę indukcyjną ze stali nierdzewnej, zwróć uwagę na jego uchwyt i pokrywkę. Powinny być wykonane z solidnego materiału i takiego, który nie nagrzewa się szybko. Bardzo cenione w praktyce są uchwyty pokryte dodatkową warstwą zabezpieczającą, np. silikonową, która świetnie chroni przed oparzeniem. Pokrywki do garnków do kuchni indukcyjnej najczęściej wykonane są ze szkła – to materiał odporny na wysokie temperatury.

Jeśli masz kuchenkę indukcyjną, pomyśl, by oprócz garnków ze stali nierdzewnej kupić chociaż jeden garnek żeliwny. Taki garnek do indukcji, chociaż ma swoją wagę, świetnie sprawdzi się zarówno do smażenia, jak i gotowania. Co więcej – wysokiej jakości garnka żeliwnego możesz użyć również do pieczenia – na przykład pysznego chleba z garnka. Z żeliwnych garnków do płyty indukcyjnej wybierz te pokryte powłoką emaliowaną. Dzięki temu wzmocnieniu i zabezpieczeniu naczynie nie będzie reagować z potrawą i będzie całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością. Do żeliwnego garnka do indukcji koniecznie dobierz pokrywkę. To właśnie dzięki niej pyszne gulasze i pieczenie będą naprawdę soczyste, miękkie i pełne aromatów oraz niezapomnianych smaków!

Materiał to jedno, jednak w kuchni indukcyjnej garnki powinny być również możliwie uniwersalne i praktyczne. Dlatego zawsze polecamy wybór garnków do indukcji i zmywarki. W końcu kto z nas chce zmywać naczynia, kiedy może ten czas przeznaczyć na rozmowy z rodziną lub po prostu – zasłużony odpoczynek po gotowaniu? Wybierając indukcję, minimalizujesz czas sprzątania po pichceniu – przetarcie płyty zajmie dosłownie kilka minut. Po co więc tracić czas na mycie garnków? Garnki do indukcji i gazu są naprawdę dużym udogodnieniem – jeśli możesz, postaw właśnie na takie modele.

Wiele osób pyta też, czy istnieją garnki do indukcji i gazu. W końcu nigdy nie wiadomo, czy w którymś momencie, czy to przeprowadzając się do nowego mieszkaniu lub domu, czy po prostu wymieniając sprzęt kuchenny, nie wrócimy do kuchenki gazowej. I tu mamy dobrą wiadomość – w naszym sklepie znajdziecie wiele garnków do indukcji i gazu. Są uniwersalne i bezpieczne, możesz więc śmiało pożyczyć je koleżance, która ma kuchenkę gazową.

Dziś garnki do indukcji są na szczęście bardzo popularne. Znajdziesz więc modele idealne do Twojej kuchni – dopasowane kolorystycznie i pod względem parametrów Twojej płyty indukcyjnej. Życzymy przyjemnych zakupów, a potem – samych udanych, pysznych potraw!