Wejdź do świata zapachów z perfumami światowych marek

Przez całe życie towarzyszą nam różne zapachy mające moc pobudzania zmysłów, przywoływania miłych wspomnień z ważnych wydarzeń czy poprawiania nastroju. Odpowiednio dobrany zapach potrafi nie tylko wzmocnić pewność siebie, ale także roztaczać niewidzialną aurę towarzyszącą nam na każdym kroku. Na co warto zwrócić uwagę przed kupnem perfum i jak wybrać odpowiedni zapach dla siebie?

  • Jak dobierać perfumy?
  • Dlaczego warto przetestować zapachy przed zakupem?
  • Hugo Boss, czyli klasa i elegancja

W niniejszym tekście przypominamy podstawowe informacje dotyczące zapachów.

Jak dobierać perfumy?

Zastanawiasz się jaka jest różnica między perfumami, wodą perfumowaną i wodą toaletową? Różnica między nimi tkwi w zawartości procentowej substancji zapachowych – im większe jest ich stężenie, tym zapach jest bardziej intensywny i długotrwały. Na wytrzymałość i intensywność aromatu wpływają także inne czynniki, np. jakość składników perfum. Jest to powód dlaczego wysokiej jakości, markowe perfumy o niższej koncentracji mogą znacznie dłużej pachnieć niż tanie perfumy, które mają wyższe stężenie.

Jak natomiast wygląda podział zapachów? Dzielimy je na 4 podstawowe kategorie:

  • Woda kolońska (Eau de Cologne). Zapach wody kolońskiej utrzymuje ok. 2 godziny dlatego też będzie wymagać od nas częstszego stosowania. Zazwyczaj jest kojarzona z męskimi zapachami, jednak istnieją także damskie wody kolońskie.
  • Woda toaletowa (Eau de Toilette). Idealnie nadaje się do noszenia na co dzień. Zapach wody toaletowej utrzymuje się przez ok. 3–4 godziny.
  • Woda perfumowana (Eau de Parfum). Na naszej skórze utrzyma się w przybliżeniu od 4 do 8 godzin.
  • Perfumy (Extrait de Parfum). Jest najmocniejszą dostępną w sprzedaży formą zapachu. Już nawet niewielka ilość perfum wystarcza, by pachnieć wybranym zapachem nawet do kilkudziesięciu godzin.

Dlaczego warto przetestować zapachy przed zakupem?

Jeśli masz na oku jakiś zapach, który zobaczyłeś w czasopiśmie lub ktoś ze znajomych polecił Ci go, ale nie jesteś do końca pewien zakupu, bardzo pomocna może okazać się próbka zapachu. Dzięki niej poznasz prawdziwy zapach, który uzyskasz nanosząc perfumy na swoją skórę. Wówczas zobaczysz, jak zmienia się on w ciągu dnia i będziesz pewny, czy jest to zapach dla Ciebie. Szukasz woni kwiatowej, wodnej, czy też drzewnej? Niezdecydowanym poleca się próbki perfum, które pozwalają na przetestowanie zapachu przed zakupem.

Calvin Klein, Hugo Boss, Armani, Versace i wiele innych zapachów czekają na odkrycie. Zamów swoje próbki przed zakupem pełnowartościowych perfum już dziś i przekonaj się o ich jakości!

Hugo Boss, czyli klasa i elegancja

Hugo Boss to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek perfum. Znane są z bogactwa aromatów, które – w zależności od wielu czynników – inaczej układają się na każdym ciele

Marka Hugo Boss kojarzona jest z klasą, elegancją i luksusem. Ta niemiecka firma jest znana z tego, że w każdym sezonie wypuszcza na rynek najwyższej jakości garnitury dla pań i panów, jednak oprócz projektów modowych, na całym świecie znane są także zapachy Hugo Boss. Oferta perfum niemieckiej marki obejmuje ponad 100 ciekawych propozycji zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Obecnie wśród zapachów marki przeważają w dużej mierze propozycje dla mężczyzn, a najsłynniejszy z nich to drzewno – przyprawowy Boss Bottled.

Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze o jakości marki i jej zapachów, skorzystaj z próbki perfum. Próbka bardzo dobrze sprawdzi się w trakcie podróży, gdy nie będziemy mogli zabrać ze sobą pełnego flakonu zapachu. Dzięki temu nasze perfumy będą w każdej chwili pod ręką. Buteleczki zawierające zapachy są eleganckie i minimalistyczne. Będą świetnym uzupełnieniem każdej toaletki i łazienki.