Dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz?

Bydgoszcz położona jest w województwie kujawsko-pomorskim i należy do grona jednych z największych miast w Polsce. O jej bogatej historii świadczy wiele atrakcji turystycznych, a to, co przyciąga licznych odwiedzających z całej Polski i zagranicy, to także wydarzenia kulturalne. Tych w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego nie brakuje.

Dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz?

Trudno w jednym zdaniu odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to miasto o wspaniałej historii i bardzo bogate kulturowo. Z całą pewnością warto odwiedzić ratusz, który razem z kościołem miejskim i murami obronnymi z bramami, zawsze stanowił jeden z fundamentów organizacji średniowiecznego miasta. Ciekawymi budynkami, wzbudzającymi mnóstwo sentymentów wśród mieszkańców są Spichrze nad Brdą. Odwiedzając Bydgoszcz nie można pominąć Katedry Bydgoskiej, Wyspy Młyńskiej, Opery Nova i Starego Miasta. Bydgoskie atrakcje to także liczne koncerty i wydarzenia kulturalne, np. Wine Day czy Wieczór Polskiego Rocka. Więcej informacji o wydarzeniach w Bydgoszczy można znaleźć na https://rytmy.pl/wydarzenia/bydgoszcz/.  

Wyspa Młyńska

Odwiedzając to piękne miasto, należy zacząć od jego serca, czyli od Wyspy Młyńskiej. Otoczona korytami rzeki Brdy oraz jej odnogi Młynówki, prezentuje się niesamowicie. Dodatkowo znaczna jej część pokryta jest zielenią, która wraz z kaskadami Międzywodzia oraz kamienicami tworzy Bydgoską Wenecję. Wyspa Młyńska nazywana niegdyś była Wyspą Królewską, ponieważ mieściły się na niej spichlerze, młyny, a nawet mennica, która produkowała prawdopodobnie największe złote monety w Europie. 

Kanał Bydgoski

Jedną z głównych atrakcji miasta jest rzecz jasna Kanał Bydgoski zbudowany w XVIII wieku. Jest to jedna z wielkich konstrukcji zapoczątkowanych za czasów Królestwa Polskiego, a zrealizowana dopiero po pierwszym rozbiorze Polski. Kanał o długości 26 kilometrów był budowany przez 18 miesięcy. Jego powstanie pozwoliło połączyć Bydgoszcz z Nakłem i scalił dorzecza Wisły oraz Odry.  

Stare Miasto

Centrum Starego Miasta jest Rynek, do którego można wejść przez ważące 500 kilogramów drzwi. Został on utworzony w 1364 roku z polecenia króla Kazimierza Wielkiego. Pierwotnie był on drewniany, ale wybrukowano go w 1604 roku. W Bydgoszczy można natknąć się na zabytki praktycznie na każdym kroku. Aby je wszystkie zobaczyć, trzeba poświęcić większość dnia.

Wydarzenia kulturalne w Bydgoszczy

To z czego słynie Bydgoszcz to również urozmaicone wydarzenia kulturalne. W październiku odbył się między innymi jubileuszowy koncert Sydneya Polaka pod tytułem Wine Day, który przyciągnął tłumy sympatyków twórczości tego artysty. Z kolei w listopadzie odwiedzający będą mogli udać się na koncert Mrozu oraz Fisz Emade Tworzywo. Koniec roku 2022 będzie zdecydowanie dedykowany fanom mocniejszych brzmień. Po trzech latach przerwy odbędzie się bowiem VIII edycja Metalowego Zakończenia Roku. Zagrają między innymi: Tiberius, BAllbreaker, Orgasmatron oraz Polish Metal Alliance.