Czym jest Lidlomix? Czy warto go zakupić?

Urządzenie jakim jest Lidlomix reklamowane jest w ten sposób, że robi za nas dosłownie wszystko. Oczywiście w zakresie kuchennym. Jest także w stanie odmienić jego podejście konkretne do gotowania. Warto przetestować i podzielić się swoją własną opinią.

Jak działa Lidlomix?

Lidlomix jest maszyną, która niemal każdego z użytkownik prowadzi za rękę. Gotuje z nami krok po kroku, jak i także przygotowuje posiłek pełnowymiarowy. Jest to bardzo inteligentny robot kuchenny, który posiada bazę przepisów, a na dodatek uniwersalne naczynie, dotykowy ekran, masę czujników, jak i także liczne funkcje. Musimy tutaj wymienić siekanie, mieszanie, ważenie, gotowanie, miksowanie, gotowanie na parze, podsmażanie czy też podgrzewanie.

Lidlomix w bardzo jasny sposób wyświetla wszelkie polecenia na ekranie dotykowym znajdującym się na przodzie obudowy. Jesteśmy instruowani krok po kroku. Dzięki niezawodnym czujnikom wagi oraz temperatury maszyna doskonale wie, czy do naczynia oby na pewno włożyliśmy odpowiednią ilość składników. Co więcej sprzęt sam z siebie wykonuje takie czynności jak siekanie, miksowanie, podsmażenie czy też gotowane. Użytkownik po prostu widzi pasek postępu i nie musi niczego kontrolować.

Czy Lidlomix sprawdzi się u osoby, która nie ma doświadczenia w kuchni?

Każdy użytkownik początkujący może przyznać rację, że jest to urządzenie wręcz idealne dla osób bez żadnego doświadczenia. Warto szczególnie zwrócić uwagę na same przepisy. Są one pobierane z serwerów i podzielone na rodzaje potraw oraz do tego na poziom ich trudności. Gdy szukamy przepisów, które mają status bardzo łatwy, to bez problemu takowe znajdziemy w mgnieniu oka.

Aby móc jeszcze bardziej uprościć samą sprawę, to Lidlomix posiada także kategorię jednogarnkowych potraw. Wówczas wszystkie zadania wykonamy w naczyniu, które jest umieszczone w samym wnętrzu maszyny. Jest ono połączone przy wykorzystaniu czujników. Wrzucamy po prostu wszystko to co potrzeba, a sprzęt już robi swoje. W ten sposób możemy chociażby przyrządzić risotto z groszkiem czy też makaron z indykiem.

Poza tym maszyna samodzielnie wykonuje wstępne mycie i to już po zakończeniu gotowana. Wystarczy zalać wodą wbudowane naczynie i dodać kropelkę płynu. Wirówka szczelnie zamknięta zadziwiająco czyści to urządzenie. Po takim czyszczeniu gruntownym wystarczy jedynie wypłukać garnek i już jest gotowe. Możemy w dalszym ciągu korzystać z urządzenia. Są to dla nas kolejne argumenty, które namawiają nas do zakupu tego właśnie urządzenia z Lidla.