Czy wiesz jak szybko wysuszyć spodnie w razie potrzeby?

Niejednokrotnie się zdarza, że się gdzieś spieszymy, a nasze ulubione spodnie są po prostu mokre. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Czy da się jakoś szybko wysuszyć spodnie? Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jak szybko wysuszyć spodnie? Poniżej znajdują się kilka ciekawych sposobów.

Suszenie w piekarniku czy też w mikrofali

Okazuje się, że jest mnóstwo odpowiedzi na pytanie jak szybko wysuszyć spodnie? Jedną z popularniejszych jest użycie żelazka. Prasowanie kilkuminutowe z użyciem nieco wyższej temperatury sprawia, że woda z mokrego ubrania wyparuje skutecznie. Poza tym ubranie nasze nie będzie pomięte i bardzo szybko będziemy je mogli założyć.

Sposobem następnym jest suszenie spodni w piekarniku. Musimy przyznać, że brzmi to nieco dziwnie. Wiele osób niejednokrotnie próbowało tę metodę wcielić w życie. Jednak suszenie nieumiejętne ubrań w piekarniki możemy je przypalić. Dlatego też powinniśmy zachować sporą ostrożność. Mokre ubranie powinno się znajdować w środku maksymalnie przez pięć minut. Na pewno skuteczna się okaże także suszarka do włosów.

Innym sposobem niecodziennym jest suszenie w mikrofalówce. Ta metoda jest jak najbardziej dobra w celu wysuszenia szybkiego bielizny. Każda z tych metod operuje dosyć wysoką temperaturą. Z uwagi na to, że niemożliwe jest wysuszenie ubrania, które posiada chociażby elementy plastikowe.

Sprawdzone sposoby na wysuszenie szybkie spodni

Spodnie tak naprawdę są częścią naszej garderoby, która dosyć długo schnie. Nawet prasowanie samo niewiele nam daje. W sytuacjach wyjątkowych warto mieć sprawdzony sposób na wysuszenie mokrego ubrania.

Dobrze się sprawdzi na pewno suszarka. Wystarczy ją umieścić w jednej z nogawek spodni, a część górną zagiąć oraz przycisnąć. Dzięki temu powietrze ciepłe nie będzie w żadnym wypadku uciekać. Po kilku minutach czynność tą powinniśmy powtórzyć w drugiej nogawce. Na koniec pozostanie nam część górna sporni, którą suszarka bez żadnego problemu dosuszy.

Spodnie, szczególnie te jeansowe, można także wysuszyć bardzo szybko w piekarniku. Wystarczy je włożyć do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni Celsjusza oraz odczekać maksymalnie pięć minut. Po wyjęciu spodnie będą na pewno całkiem suche. Ważne jest także to, aby pilnować czasu. Pozostawienie w piekarniku odzieży na dłużej, skutkuje niczym innym jak jej spaleniem.

Warto skorzystać z tego typu sposobów, ale na pewno nie korzystajmy z nich codziennie. Raczej traktujmy to jako takie nasze koło ratunkowe. Jest to dobry pomysł, ale od czasu do czasu.