Kim jest Magda Stysiak? [wzrost, Instagram, gdzie gra]

Magda Stysiak jest gwiazdą reprezentacji Polski i jednym z większych siatkarskich talentów na świecie. W ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Europy 2019 zaserwowała aż pięć asów, była najskuteczniejszą zawodniczką meczu i zdobyła 22 punkty. Co wiemy o utalentowanej zawodniczce?

Kim jest Magda Stysiak?

Magda Stysiak urodziła się 3 grudnia 2000 roku w Turowie. W ekstraklasie siatkarek zadebiutowała już w wieku niespełna 16 lat, w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3:1). Później została wypożyczona do SMS Police, z którym sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. Jej wielkie możliwości objawiały się od najmłodszych lat.

Atakowała tak mocno, że koleżanki bały się z nią grać. Uciekały z boiska. Wolałam, by trenowała z chłopcami — opowiada Ewa Panek, jej wychowawczyni i nauczycielka WF-u.

We wrześniu 2018 roku Magda Stysiak wystąpiła na mistrzostwach Europy juniorek (U–19) w Albanii. Polki wywalczyły brązowy medal, a Stysiak odebrała nagrodę dla najlepszej atakującej. Od sezonu 2019/2020 występuje we włoskiej Serie A, w drużynie Savino Del Bene Scandicci.

Magda Stysiak — wzrost

Magda Stysiak ma 203 cm wzrostu. W dzieciństwie była najwyższa nie tylko w klasie, ale i całej szkole. Na szkolnym zdjęciu — Magda miała wtedy 13 lat — stoi obok Mariusza Wlazłego i są niemal tego samego wzrostu, a przecież atakujący Skry Bełchatów mierzy 194 centymetry.

Równie imponujące warunki fizyczne mają tata Magdy — Piotr (206 cm) i brat Tomek (208 cm), z którym przez lata w domu w Turowie miała jeden pokój.

Był w nim telewizor i pamiętam, że jeżeli oglądaliśmy sport, to siatkówkę mężczyzn albo wrestling, czyli połączenie walk i spektaklu, popularne w USA. Uwielbialiśmy to. W piątek, sobotę i niedzielę śledziliśmy wszystkie transmisje wrestlingu. Zapamiętywaliśmy kolejne skoki i uderzenia, a później próbowaliśmy ich na sobie. Oczywiście w żartach — opowiada Tomek, który też zapowiadał się na dobrego siatkarza, ale problemy z kręgosłupem sprawiły, że musiał zakończyć karierę. Dziś trzyma kciuki za siostrę.

Magda Stysiak — Instagram

Magda Stysiak prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @stysiakmagda. Aktualnie jej profil obserwuje 14,9 tysięcy osób, mimo iż siatkarka ma tam zaledwie 25 zdjęć.