Czarne paznokcie matowe – to strzał w dziesiątkę

Perfekcyjnie wykonane czarne paznokcie matowe to tak naprawdę wizytówka każdej z kobiet. Warto postawić na coś innego i postawić na paznokcie matowe. Będzie to na pewno miła odmiana. Jak taki manicure wykonać? Przekonajmy się.

Jak zrobić paznokcie matowe?

Czarne paznokcie matowe cały czas nie wychodzą z mody. Może nie zyskały one tak sporej popularności, jak manicure klasyczny, ale z całą pewnością będą odmianą naprawdę świetną, szczególnie w zbliżające się imprezy czy też święta. Jak takowy manicure wybrać? Zacznijmy od sposobów najprostszych. W sklepach znajdziemy wiele lakierów matowych w zasadzie nie tylko w czarnym kolorze, ale w każdym innym. Jeśli ich nie ma w naszej drogerii, to z całą pewnością uda nam się je kupić w internetowych sklepach. Jeśli chcemy zmienić swój ulubiony oraz błyszczący lakier w lakier matowy, to wystarczy, że kupimy odpowiedni top matujący. Tenże produktu jest także dostępny w większości sklepów z akcesoriami profesjonalnymi do manicure.

Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić paznokcie hybrydowe matowe krok po kroku? Jeśli posiadamy zestaw do wykonania takowego manicure, a co najważniejsze także lampę UV, nie powinno stanowić to dla nas problemu. Co jeszcze nam się przyda do takowego zabiegu? Będzie to z pewnością pilnik, polerski blok, primer, odtłuszczacz, wybrany kolor hybrydowego lakieru, primer, top matowy, oczywiście powyżej wspomniana lampa UV oraz opcjonalnie oliwka do skórek czy też krem nawilżający do rąk.

W pierwszym kroku wykonujemy manicure klasyczny. Usuńmy skórkę oraz spiłujmy płytkę paznokcia w swój ulubiony wzór. Następnie dokładnie należy zmatowić paznokcie polerskim bloczkiem. Później należy przetrzeć odtłuszczaczem. Od tego roku zależy sama trwałość lakieru. Nałóżmy na paznokcie jedną warstwę bazy oraz utwardźmy ją pod lampą. Nałóżmy na paznokcie jedną czy też dwie warstwy lakieru kolorowego hybrydowego oraz każdą utwardźmy pod lampą. Teraz pomalujmy dokładnie matowym topem paznokcie oraz włóżmy je pod lampę na jakieś kilkanaście sekund.

Manicure gotowy przetrzyjmy odtłuszczaczem. Na skórki nałóżmy oliwkę, a w dłonie wetrzyjmy krem nawilżający. Manicure wykonany w sposób poprawny utrzyma się od dwóch do trzech tygodni.

Jeśli top matowy nie do końca spełnia naszych oczekiwań lub też nie zamierzamy kupować całej buteleczki, bo się boimy, że nie będziemy wykonywać takiego manicure za często, to zróbmy manicure klasyczny hybrydowy z lakierem błyszczącym. Przetrzyjmy później powierzchnię topu polerskim bloczkiem oraz primerem. Matowe perfekcyjnie wykonane paznokcie są już gotowe.