Kim jest Ksawery Królikowski? [wiek, rodzeństwo, Instagram]

Ksawery Królikowski to najmłodszy potomek Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Chłopak przyszedł na świat w 2007 roku. Dziś więc ma 14 lat. Na razie skupia się na nauce, z daleka od blasku fleszy. Co wiemy na temat syna aktorskiej pary?

Kim jest Ksawery Królikowski?

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i jej mąż Paweł Królikowski po raz pierwszy zostali rodzicami 22 lata temu. Wtedy to na świat przyszedł Antek, który dziś robi karierę aktorską. 3 lata po urodzeniu Antoniego rodzina Królikowskich powiększyła się o kolejnego syna — Jana. Następnym dzieckiem aktorskiej pary jest Julia — studentka medycyny i aktorka, która przed kamerą zadebiutowała tuż po urodzeniu i z powodzeniem gra do dzisiaj w serialu Klan córkę swojej własnej mamy. Niespełna 3 lata po Julii na świecie pojawiła się Marcelina, a 5 lat po niej — Ksawery.

Okazuje się, że najmłodszy syn Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej przyszedł na świat jako wcześniak, gdy aktorka była pod koniec 31. tygodnia ciąży. Gwiazda Klanu musiała rodzić, gdyż zaraziła się paciorkowcem. Ksawery urodził się poważnie chory, miał odmę i zapaleniem płuc. W inkubatorze leżał ponad miesiąc. Jego życie było poważnie zagrożone.

Żyliśmy w napięciu. Było bardzo groźnie — mówiła w jednym z wywiadów Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Aktorka wyjawiła także, skąd wzięło się imię syna.

Ten, co niesie życie.

Na szczęście Ksawery teraz jest okazem zdrowia. Chłopak ma już 14 lat.

Ksawery Królikowski — Instagram

Syn Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego unika mediów. Mimo że cała jego rodzina prowadzi aktywnie swoje konta na Instagramie, nastolatek zamieścił tam do tej pory zaledwie 2 zdjęcia. Zresztą i tak nie można ich zobaczyć, ponieważ jego konto jest zablokowane. Profil Ksawerego @ksawery_krolikowski_ obserwują aktualnie 23 osoby.