Biustonosz – atrakcyjny czy wygodny?

Przy zakupie stanika warto kierować się sercem i rozumem. Sercem, bo fason i kolor bielizny są równie ważne co krój spodni czy bluzki. Rozumem, bo w ładnym, ale niewygodnym staniku trudno przetrwać dzień. Czy te dwie rzeczy – wygodę i design – można ze sobą pogodzić? Sprawdzamy!

Po czym poznać wygodny biustonosz?

Ze statystyk wynika, że wiele kobiet nosi źle dopasowany biustonosz, więc nie do końca wie, co to znaczy wygodny stanik. Dlatego przypominamy: dobrze dobrana bielizna nie powinna powodować problemów z oddychaniem i poruszaniem się. Stanik nie może nachodzić na piersi, ocierać skóry i zostawiać bolesnych śladów. Jeśli czujesz, że przynajmniej jeden punkt opisuje bieliznę, którą właśnie masz na sobie to… rozejrzyj się za nową!

Wymienione wyżej problemy często dotyczą biustonoszy z popularnych sieciówek. To modele, które są produkowane masowo, więc mają być jak najbardziej uniwersalne. Czy to dobrze? Niekoniecznie! Każdy biust jest inny. Piersi różnią się nie tylko wielkością, ale także kształtem, dlatego szycie staników dla wszystkich jest jak szycie staników dla nikogo.

W dobrych sklepach z bielizną (takich jak Samanta.pl) znajdziesz biustonosze, które są projektowane i szyte w Polsce. Nie jest to więc produkcja masowa, lecz starannie dobrany asortyment z szeroką rozmiarówką i wieloma fasonami.

Podstawową kwestią przy wyborze biustonosza jest dobór rozmiaru. Nie kieruj się przyzwyczajeniem! Zmierz obwód w biuście i pod piersiami, a następnie porównaj wymiary z tabelą na stronie producenta. Może się okazać, że rozmiar, który obecnie nosisz, wcale nie jest tym właściwym.

Nasz tip – co najmniej raz w roku umów się na spotkanie z brafitterką, a także za każdym razem, gdy zmieniasz rozmiar ubrań i gdy zaczynasz/kończysz karmić piersią.

Nie przepadasz za modelami push-up? Na rynku oprócz modeli z usztywnieniem znajdziesz także miękkie biustonosze. Staniki typu soft mogą mieć fiszbiny, więc sprawdzą się także w przypadku dużego biustu.

Noś to, co lubisz – także pod ubraniem

Stanik nie tylko podtrzymuje biust i chroni przed otarciami. To taki sam element garderoby jak spodnie, bluzka czy sukienka, które dobieramy do swoich indywidualnych upodobań. W sklepach, które specjalizują się wyłącznie w produkcji bielizny dla kobiet, znajdziesz zupełnie inne wzory niż w popularnych odzieżówkach. Takie, które są jednocześnie zmysłowe i subtelne, np. polskie hafty z motywami roślinnymi, ręcznie robione kokardki i ażurowe koronki, dające efekt tatuażu.

Szukając wygodnego biustonosza, nie musisz rezygnować z ulubionych wzorów i kolorów. Możesz kupić stanik, który będzie tak wygodny „jak druga skóra” i tak atrakcyjny, że druga połówka zaniemówi z wrażenia. Pamiętaj jednak, że stanik kupujesz przede wszystkim dla siebie – to Ty masz czuć się w nim swobodnie i kobieco. Z doświadczenia wiemy, że dobrze dobrana bielizna to dodatkowe punkty do pewności siebie. Dlatego nie warto eksperymentować z ładnymi, ale niewygodnymi stanikami i na odwrót – nosić tego, co nie do końca współgra z naszą osobowością.