Darmowe porady dotyczące UX. Skąd brać informacje?

UX, czyli User Experience, to termin, który w ostatnim czasie pojawia się naprawdę często. Odnosi się do doświadczeń użytkownika i najczęściej stosowany jest w kontekście sklepów internetowych. Stosowanie zasad UX zwiększa szanse na to, że Internauta będzie pozytywnie odbierał stronę, na którą wszedł. To z kolei przekłada się na większe szanse, że zdecyduje się zrobić zakupy bądź skorzystać z usług. Z uwagi na to, że User Experience cieszy się rosnącą popularnością, coraz więcej osób postanawia zdobyć kwalifikacje w tym kierunku. Skąd czerpać informacje na ten temat? Dobrym wyborem jest między innymi blog UX.

O czym pamiętać, wdrażając zasady UX?

Jeśli witryna internetowa będzie tworzona zgodnie z zasadami UX, możemy być pewni, że będzie postrzegana przez Internautów jako:

  • użyteczna;
  • przejrzysta;
  • funkcjonalna;

User Experience jasno wskazuje, że strona internetowa ma być skonstruowana tak, aby znalezienie na niej tego, co istotne nie zajmowało użytkownikom zbyt wiele czasu. Im bardziej chaotyczna witryna, tym większe prawdopodobieństwo, że Internauci będą opuszczać ją praktycznie zaraz po wejściu na nią. Inwestowanie w User Experience bez wątpienia się opłaca. Włożone we wdrożenie odpowiednich działań pieniądze zwracają się szybciej niż mogłoby się to wydawać.

Czy blog UX to dobre miejsce porad z zakresu User Experience?

Miejscem, w którym szukać można porad z zakresu User Experience, jest z całą pewnością prowadzony przez profesjonalistę blog UX. Jest to miejsce, w którym znaleźć można szereg publikacji nawiązujących do praktyki zawodowej. To właśnie dzięki temu porady są tak cenne i niosą realną wartość dla użytkownika. Plusem bloga jest to, że wpisy na ogół pojawiają się cyklicznie i są aktualne, co oznacza, że odnoszą się też do nowinek w świecie User Experience. Dzięki temu są doskonałym sposobem na poszerzanie posiadanej w tym zakresie wiedzy i umiejętności.

Jak wybrać dobry blog UX?

Blogów – nie tylko tych poświęconych tematyce UX – jest w przestrzeni internetowej całe mnóstwo. Niestety, nie wszystkie stoją na wysokim poziomie. Tyczy się to również blogów UX, wśród których znajdują się te zarówno bardzo dobre, jak i te naprawdę słabe. Wiele osób zapyta więc jak wybrać naprawdę dobry blog UX. Przede wszystkim trzeba sprawdzić kto jest jego autorem. Najlepsze są blogi prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów z zakresu User Experience, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem praktycznym. Ich wpisy są często poparte przykładami z realnej pracy, co znacznie podnosi wartość publikacji. Koniecznie trzeba również zwrócić uwagę, czy blog, z którego zamierzamy korzystać, sam spełnia założenia UX. Jeśli jest chaotyczny, niefunkcjonalny, nieużyteczny, po wejściu na niego mamy ochotę natychmiast go opuścić, zdecydowanie lepiej poszukać innego.

Blog UX to doskonałe miejsce dla wszystkich poszukujących porad z zakresu User Experience. Aby jednak mieć pewność, że znalezione informacje są wartościowe, należy stawiać wyłącznie na dobre, cenione w środowisku blogi, za którymi stoją specjaliści najwyższej klasy. Na szczęście dzisiaj takie miejsca w sieci znaleźć można bez większych problemów.