Bezpieczne pasy z adapterem BeSafe

Niedawno dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. W Twojej głowie na pewno pojawiło się wiele obaw i pomysłów, jak zadbać o zdrowie swoje i zdrowie Twojego nienarodzonego dziecka. Być może skupisz się na badaniach, wizytach kontrolnych u lekarza, zadecydujesz o zmianie przyzwyczajeń żywieniowych i tych związanych z ilością snu. Zadbasz o suplementy i witaminy, aż w końcu zaczniesz planować kupno wyprawki, urządzenie dziecięcego pokoju. Bardzo ważnym aspektem będzie wybór szpitala i położnej. A czy pomyślałaś o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem?

Niedawno dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. W Twojej głowie na pewno pojawiło się wiele obaw i pomysłów, jak zadbać o zdrowie swoje i zdrowie Twojego nienarodzonego dziecka. Być może skupisz się na badaniach, wizytach kontrolnych u lekarza, zadecydujesz o zmianie przyzwyczajeń żywieniowych i tych związanych z ilością snu.

Zadbasz o suplementy i witaminy, aż w końcu zaczniesz planować kupno wyprawki, urządzenie dziecięcego pokoju. Bardzo ważnym aspektem będzie wybór szpitala i położnej. A czy pomyślałaś o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem?

Czy mogę nie zapinać pasów bezpieczeństwa?

Jak doskonale wiadomo, każda osoba poruszająca się samochodem ma obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Kodeks drogowy dopuszcza kilka wyjątków od tej zasady, a jednym z nich jest widoczna ciąża. Czy jest to bezpieczne?

Nie trudno wyobrazić sobie, jakim zagrożeniem dla Ciebie i Twojego dziecka jest brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas zderzenia czołowego, z pozoru niegroźnie wyglądającej stłuczki, czy nagłego hamowania z impetem możesz przemieścić się na fotelu, „zanurkować” spadając z niego, co może doprowadzić do utraty zdrowia lub nawet życia Ciebie i dziecka. Pamiętaj, teraz jesteś odpowiedzialna za dwa życia.

Czy pasy zwiększają bezpieczeństwo?

Po chwili zastanowienia, dochodzisz do wniosku, że lepiej jeździć zapinając pasy samochodowe. W niedalekiej przyszłości, wraz z rosnącym brzuszkiem ciążowym odkryjesz, że pas biodrowy opina go, staje się mało wygodny i bezpieczny.

W chwili zderzenia lub nagłego hamowania, pas bezpieczeństwa zadba o Ciebie, ale duży ucisk na brzuch może spowodować np. odklejenie się łożyska lub zgniecenie płodu, a tym samym stworzyć zagrożenie dla życia dziecka.

Jaki adapter wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup adaptera do pasów bezpieczeństwa, np. skandynawskiej firmy BeSafe. Prawidłowo zamontowany za pomocą załączonego paska lub bazy IsoFix poprawi nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróżowania autem.

Dzięki niemu biodrowa część pasa zostanie poprowadzona pod brzuchem, a nacisk przeniesie na miednicę, co realnie zniweluje zagrożenie odklejenia się łożyska, poronienia lub zgniecenia nienarodzonego dziecka podczas wypadku.

Nie zwlekaj z zakupem i montażem adaptera. BeSafe powinien być stosowany już od 2. miesiąca ciąży. Dzięki niemu pas nie będzie uciskał podbrzusza, a Ty odzyskasz przyjemność z prowadzenia samochodu lub podróżowania jako pasażer. Warto zwrócić uwagę także na to, że korzystanie z adaptera nie zakłóca działania samych pasów samochodowych i nie zmniejsza ich funkcjonalności.

Gdzie kupić adapter BeSafe?

Z pomocą przyjdą sklepy stacjonarne z akcesoriami dziecięcymi. Dziś dużą popularnością cieszą się również zakupy internetowe, więc z powodzeniem możesz udać się na stronę www.besafe.com.pl, gdzie zaopatrzysz się w adapter do pasów dla ciężarnych BeSafe. Oczywiście, poza samym adapterem odnajdziesz tam inne akcesoria i rozwiązania niezbędne dla bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Dlaczego warto wybrać adapter BeSafe?

Skandynawska firma BeSafe stworzyła nie tylko linię produktów dla dzieci, których potrzebujesz od momentu ich urodzenia, tj. foteliki samochodowe do jazdy tyłem lub przodem, akcesoria do samochodu, czy nosidło. Tworząc adaptery do pasów samochodowych dla kobiet ciężarnych, zadbała o zdrowie i życie przyszłych mam oraz ich nienarodzonych dzieci.

Kupując adapter nie tylko lepiej zadbasz o bezpieczeństwo, ale zwiększysz swój komfort prowadzenia samochodu oraz jazdy na miejscu pasażera.