Złoty manicure – tym go zrobisz!

Złoto kojarzy się z bogactwem, ekskluzywnością i niesamowitym luksusem. Jeśli chcesz, by właśnie do tych cech nawiązywała Twoja stylizacja, warto więc byś postawiła na złote paznokcie hybrydowe. Mogą mieć one odcień klasycznego, żółtego złota bądź też coraz modniejszą wersję złota różowego. Każdą z nich możesz przygotować na kilka dość nieskomplikowanych sposobów. Jakich? O tym przeczytasz poniżej.

Manicure złoty na 4 sposoby

Każdą z poniższych propozycji rozpoczynamy od tych samych działań. Czytaj: opracowujemy skórki, nadajemy kształt paznokciom, matowimy płytkę, a następnie oczyszczamy paznokcie szczoteczką i nanosimy na nie cleaner. Dla zapewnienia trwałości pod każde złote paznokcie hybryda musi pójść też primer i baza hybrydowa. Dalej produkty użyte w każdej poniższej stylizacji będą już różniły się między sobą.

Zacznijmy od sytuacji, w której na lakierze o dowolnym kolorze chcemy zagwarantować sobie piękną, złotą warstwę wykańczającą. Tu najlepszym rozwiązaniem będą pyłki do zdobień które wetrzemy w lepką, dyspersyjną powłokę lakieru lub którymi posypiemy nieutwardzony top hybrydowy. Dobre produkty tego typu znajdziemy między innymi w linii DUST stworzonej przez markę Victoria Vynn.

Oczywiście złota hybryda może też powstać poprzez aplikację klasycznego, jednolitego, złotego lakieru który nanosimy na płytkę w tradycyjny sposób. Oprócz gładkiej, złotej powierzchni w lakierach hybrydowych mamy jednak do wyboru także produkty złote wypełnione skrzącymi się drobinkami dzięki którym stworzymy zdobienia wyglądające wręcz biżuteryjnie. Po ich naniesieniu manicure zabezpieczamy tylko topem i możemy zapomnieć o paznokciach na nawet około trzy tygodnie.

A może złote hybrydy wykorzystujące folie do zdobień? Jesteśmy absolutnie na tak! Do wyboruu mamy jednolitą foliową taflę lub też jej wersję pogniecioną, pozostawiającą na paznokciach nieregularne fragmenty. Dzięki nim na naszych paznokciach może pojawić się wykończenie typu hybryda różowe złoto lub żółte złoto.

Ostatnią z naszych propozycji są paznokcie ze złotym akcentem. Jakim akcentem? Tym wykonanym za pomocą samoprzylepnych naklejek do Nail Art. Całkiem spory ich wybór posiada wspominana już marka Victoria Vynn. Postawienie na takie eleganckie paznokcie złote sprawi, że manicure będzie mógł być elegancki, ale zarazem nadal minimalistyczny. Ten ekspresowy sposób zdobienia może bowiem mieć formę niewielkich, złotych pasków czy łańcuszków umieszczonych tylko na wybranej płytce. Równie dobrą wersją są też naklejki biżuteryjne kamyczki o różnych kształtach.