Zadbaj o estetykę wnętrza swojego mieszkania – zabudowa rur w pokoju

Rury od grzejnika rażą Cię w oczy i chcesz je w jakiś sposób zamaskować? Myślisz, żeby może zasłonić je meblami czy zasłonami… a co z trudniej dostępnymi miejscami? Na pomoc przychodzą gotowe zabudowy na rury!

Gotowe zabudowy na rury grzewcze z listwy

Jest to bardzo szybki i niesamowicie skuteczny sposób na zapewnienie estetyki w Twoim mieszkaniu. Nadaje się również dla osób, które nie posiadają doświadczenia w pracach wykończeniowych. Dlaczego? Zakup listwy to jednocześnie prosty i szybki. Nie potrzeba wiercenia czy tłuczenia młotkiem – wystarczy zakupić odpowiedni klej i wszystko można wykonać samemu!

W jaki sposób ukryć rury centralnego ogrzewania?

Niektórzy mają problem z ukryciem rur centralnego ogrzewania. Tutaj przydadzą się inne sposoby ich zamaskowania, ponieważ przebiegają one w dolnej części mieszkania. Układ wnętrza nie zawsze pozwala na zastosowanie nowoczesnych listew. Jak więc zamaskować rury od kaloryfera w mieszkaniu?

Pierwszy sposób to zamaskowanie ich pod listwami podłogowymi lub w samej podłodze. Jeśli znajdują się one w dolnej części pomieszczenia, to warto na etapie projektowania próbować schować rury w podłodzę dzięki umiejętnej nadbudowie.

Szukasz estetycznych elementów, które pozwolą nadać niepowtarzalnych charakter Twojemu mieszkaniu? Zobacz co oferuje Kratkanawymiar.pl – serwis z elementami wykończenia i zabudowy.

Jeżeli natomiast nie jest to wykonalne, ponieważ mamy do czynienia z wykończonym już wnętrze to dobrym pomysłem jest pomyślenie o listwach podłogowych. Na rynku można znaleźć specjalne wyprofilowane listwy, którymi skutecznie ukryjemy rury jednocześnie zapewniając sobie estetyczne wykończenie. Przykładem są listwy PCV – mocno elastyczne i w atrakcyjnych cenach.

Możesz również pomalować swój kaloryfer odpowiednim kolorem, który w naturalny sposób wtopi się w kolory ścian. Dzięki temu rozwiązaniu, nie tracimy ciepła w pomieszczeniu.

Kolejny sposób to osłona na kaloryfer żeliwny, która jednocześnie przykryje także rury. Jest to elegancki i estetyczny sposób na zakrycie grzejnika.

Innym sposobem są listwy maskujące rury centralnego ogrzewania. Dzięki nim skutecznie ukryjemy rury ciepłownicze oraz instalację elektryczną, nadamy pomieszczeniu nowoczesny i estetyczny wygląd oraz optycznie podwyższymy pomieszczenie.

A może plastikowa maskownica do rur kaloryferów? Można ją stosować nie tylko w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych, ale również w biurach, lokalach usługowych czy budynkach do użytku publicznego. Dzięki nim zapewnimy nowoczesny wygląd pomieszczeniu, a także możemy pomalować ją na dowolny kolor!

Interesuje Cię zabudowa rur kaloryferów w Twoim domu czy mieszkaniu? Sprawdź Kratkę na wymiar!

Kratka na wymiar to firma zajmująca się produkcją kratek i osłon na wymiar. Jest ona otwarta na innowacje i współtworzenie nowych produktów. Wejdź na ich stronę internetowę i zapoznaj się z gotowymi zabudowaniami rur