Depilacja – jaką metodę wybrać, by cieszyć się gładką skórą na długi czas?

Depilacja jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nieciachanych włosków. Obecnie można prowadzić ją różnymi metodami. Jaka z nich będzie najlepszym wyborem?

Metody depilacji – na co się zdecydować?

Szeroka gama metod depilacji powoduje, że można dopasować wśród nich taką, która będzie mogła zaoferować połączenie wysokiej skuteczności, niskiego poziomu bólu oraz trwałości.

Wśród najczęściej stosowanych metod usuwania niechcianego owłosienia znajdują się przede wszystkim:

  • stosowanie pincety
  • używanie depilatora elektrycznego
  • prowadzenie depilacji woskiem
  • korzystanie z depilacji cukrowej
  • przeprowadzenie zabiegu depilacji światłem IPL
  • wykonanie depilacji laserowej

Zabiegi te różnią się pomiędzy sobą rodzajem sprzętu czy preparatów stosowanych do usuwania włosków, co również przekłada się na ich efektywność.

Warto więc dowiedzieć się, jaka metoda depilacji może zapewnić optymalne wyniki, gdy celem jest skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia!

Depilacja w domu – jaką metodę warto zastosować?

Włoski można usuwać bez problemów w domu. Do dyspozycji są wtedy zabiegi z użyciem pincety, depilatora elektrycznego, a także wosku oraz pasty cukrowej. Można też zdecydować się na zakupienie urządzenia do domowej depilacji IPL.

Najmniej bolesna jest depilacja IPL, ponieważ nie powoduje ona mechanicznego usuwania włosków, ale sprawia, że dochodzi do ich wypadania, a także rosną one znacznie wolniej i w efekcie mogą nawet przestać wyrastać. Taki zabieg najlepiej działa u osób z jasnym kolorem skóry i ciemnym kolorem włosków. Efekty mogą być widoczne nawet przez 6 miesięcy.

W przypadku depilacji mechanicznej z użyciem pincety, depilatora, wosku czy pasty cukrowej trzeba już przygotować się na większy dyskomfort. Efekty depilacji widoczne są wtedy przez około 2-3 tygodnie i potem trzeba wykonać ją ponownie.

Czy można usunąć włoski na stałe?

Istnieje możliwość usunięcia włosków na stałe z wykorzystaniem depilacji laserowej. To najbardziej zaawansowana metoda depilacji, która może być prowadzona na całym ciele oraz na twarzy.

Depilacja laserowa niszczy cebulki włosowe, dlatego też nie dochodzi wtedy do ponownego odrastania włosków. By uzyskać taki efekt, należy przeprowadzić ją kilkukrotnie, zwykle zaleca się od 3 do 6 zabiegów. Po tym czasie włoski przestają odrastać, chociaż może zdarzać się, że dochodzi do niewielkiego odrostu po kilku latach. Wtedy zaleca się zabieg przypominający.

Nowoczesna depilacja Gdynia – https://laserline.pl/depilacja/ – oferty gabinetów prowadzących zabiegi depilacji laserowej można znaleźć online już teraz i natychmiast umówić się na wizytę.