Wysyp na twarzy – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Wysyp na twarzy ma naprawdę bardzo wiele przyczyn. W wieku dojrzenia mogą być to hormonalne problemu, a u dorosłych reakcja na spożywane pokarmy, trądzik od noszenia obowiązkowych maseczek czy też po prostu nieodpowiednia pielęgnacja. Aby ten problem zażegnać, warto postawić na pielęgnację świadomą oraz wybrać do tego celu odpowiednie kosmetyki. 

Jakie są przyczyny wysypu na naszej twarzy?

Wysyp na twarzy może się wiązać z wieloma przyczynami. Niestety problem ten dotknąć może każdego z nas. Najczęściej nagłe pojawienie się wyprysków na twarzy występuje u osób będących w okresie dojrzewania. Wynika to po prostu ze zmian hormonalnych, które prowadzą często do wydzielania nadmiernego sebum oraz pojawiania się wszelkich niedoskonałości. Jest to młodzieńczy trądzik, a więc trądzik o typowo hormonalnym podłożu.

Bardzo często samą przyczyną jest także jedzenie, które spożywamy. Jedzenie, które jest niezdrowe, nietolerancje oraz alergie mają wpływ na naszą cerę. Wypryski się pojawiają po zjedzeniu sporem ilości: alkoholu, glutenu, nabiału, produktów wysoko przetworzonych, ostrych przypraw oraz także słodyczy.

W związku z pandemią koronawirusa pojawia się także trądzik od maseczki, który ma nazwę – maskne. Noszenie maseczki na twarzy niestety sprzyja rozwojowi grzybiczego trądziku. Aby zapobiec temu, należy zmieniać codziennie maseczki oraz prać je w bardzo wysokiej temperaturze. Alternatywą jest na pewno noszenie przyłbic, które to nie przylegają do naszej twarzy i tym samym nie powodują żadnego trądziku.

Jak pielęgnować naszą cerę?

Pielęgnacja ma na pewno spory wpływ na bezpośrednią kondycję naszej skóry. Jeśli odpowiednio nie zadbamy o cerę, to możemy doprowadzić do niczego innego, jak właśnie do pojawienia się licznych wysypów. Bardzo ważne jest oczyszczanie częste skóry oraz staranny demakijaż. Spanie z makijażem na twarzy jest najprostszą drogą, aby pojawiły się na naszej twarzy dosyć niechciane niespodzianki. Aby zapobiec temu, warto wykonywać oczyszczanie dwuetapowe twarzy. Najpierw przy pomocy olejku, płynu czy też mleczka, a następnie pianki czy też żelu do mycia twarzy.

Nawilżenie odpowiednie skóry jest bardzo, ale to bardzo ważne. Jeśli nasza skóra będzie przesuszona, to zacznie produkować o wiele więcej sebum. W związku z tym zostaną zatkane pory i mamy gwarantowany wysyp. Zaś z drugiej strony używanie kosmetyków na bazie olejów oraz maseł także może być nie do końca dobrym pomysłem, szczególnie gdy mamy cerę mieszaną czy też cerę tłustą. Są to niezmiernie cenne informacje.