Techniki mycia zębów szczoteczką soniczną

Jak prawidłowo posługiwać się szczoteczką soniczną? Gdzie znaleźć odpowiedni model szczoteczki? Jeśli zadajesz sobie te pytania, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Dowiesz się z niego nie tylko tego, czym jest szczoteczka soniczna, ale także, jakie są jej zalety.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna jest urządzeniem, które służy do dokładnego czyszczenia zębów, przestrzeni międzyzębowych oraz dziąseł z nagromadzonych w jamie ustnej bakterii i resztek pokarmowych. Jest ona wyposażona w specjalny silnik, który wprawia w drgania główkę szczoteczki. Emituje ona także fale dźwiękowe, które mają właściwości bakteriobójcze. Szczoteczka soniczna do zębów posiada akumulator. 

Jakie są zalety szczoteczki sonicznej?

Niewątpliwie zaletami szczoteczki sonicznej jest to, że nie tylko dokładnie czyści same zęby, ale także zabija bakterie nagromadzone w jamie ustnej. Korzystnie wpływa też na zdrowie dziąseł, delikatnie masując je przy każdym użyciu. Ponadto pomaga pozbyć się osadu. Jej włosie dociera też do przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka soniczna jest odpowiednia dla osób, które noszą aparat ortodontyczny lub mają założone mosty.

Jak czyścić zęby szczoteczką soniczną?

Przede wszystkim na głowicę szczoteczki należy nałożyć pastę do zębów. Później należy ustawić odpowiedni program, a następnie ustawić szczoteczkę pod kątem około 45 stopni od powierzchni zębów. Następnie delikatnie czyścimy po kolei wszystkie zęby. Nie powinniśmy nadmiernie dociskać końcówki do zębów, ponieważ nie ma to wpływu na skuteczność czyszczenia. Warto jest ustawić na szczoteczce timer, który określa minimalny czas pracy urządzenia.

Dlaczego troska o higienę jamy ustnej jest tak ważna?

Prawidłowe czyszczenie zębów, dziąseł i przestrzeni międzyzębowych zapobiega rozwijaniu się próchnicy, jak również zabija bakterie, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Już od najmłodszych lat powinniśmy regularnie czyścić zęby w prawidłowy sposób. Dzięki temu możemy uniknąć poważnych chorób zębów i dziąseł. Możemy też cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Gdzie znajdę odpowiednią szczoteczkę soniczną?

Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór szczoteczek sonicznych. Która z nich jest najlepsza? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Z pewnością powinniśmy wybierać produkty, które posiadają specjalne atesty oraz są rekomendowane przez stomatologów. Wśród takich znajduje się Seysso sklep. Znajdziesz w nim nie tylko szczoteczki soniczne, ale i zestawy szczoteczek z irygatorem. Firma ta specjalizuje się w produkcji profesjonalnych szczoteczek zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Każda soniczna szczoteczka do zębów posiada gwarancję oraz wysyłana jest bezpośrednio z Polski.