Spieki kwarcowe w meblach i we wnętrzach

Jak wiadomo Włochy są ojczyzną pięknego designu. I to właśnie z Italii przywędrowała do nas moda na spieki kwarcowe we wnętrzach. I nic dziwnego, spieki kwarcowe świetnie prezentują się na zewnątrz i wewnątrz domu. Tego materiału można użyć przy tworzeniu mebli na wymiar. Stół ze spieku kwarcowego będzie się prezentował nowocześnie i jednocześnie elegancko.

Jak powstają spieki kwarcowe?

Spiek kwarcowy to materiał w 100% naturalny. Powstaje z mieszkanki iłów łupkowych, skał granitowych, pigmentów, no i oczywiście kwarcu. Wszystkie materiały mieli się, prasuje, wybarwia, a następnie wypala w specjalnym piecu, w temperaturze 120000 stopni Celsjusza. Decydując się na spiek kwarcowy mamy pewność, że materiał można zawsze poddać procesowi recyklingu.

Spieki kwarcowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Mogą bez większego problemu imitować drewno czy kamień, a nawet metal. Dzięki tym właściwościom meble ze spieku kwarcowego będą świetnie pasować do wnętrz w wielu stylach. Stół ze spieku kwarcowego może nam służyć na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Za co kochamy spieki?

Spieki kwarcowe mają bardzo wiele zalet. Łączą w sobie wytrzymałość, jakość i wspaniały wygląd. Dlaczego jeszcze warto zainwestować meble ze spieku kwarcowego? Po pierwsze jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, nawet jeśli będziemy go bardzo intensywnie użytkować. Ponadto niestraszne są mu wysokie temperatury. Spieki bez problemu możemy czyścić detergentami. Na powierzchni tego materiału nie ma warunków do rozmnażania się bakterii i grzybów. Co to wszystko oznacza?  Spieki kwarcowe to idealny materiał w miejscach, gdzie konieczny jest kontakt z żywnością. Dlatego bez problemu możemy go użyć przy projektowaniu wymarzonej kuchni czy jadalni.

Spieki kwarcowe są odporne na promieniowanie słoneczne, nie blakną pod jego wpływem. Dlatego możemy je stosować na przykład na tarasie czy w nasłonecznionym salonie. Nawet po upływie wielu lat spieki kwarcowe będą się prezentować bez zarzutu.

Jak wcześniej wspominano spieki kwarcowe mogą z powodzeniem imitować inne materiały, jednocześnie montaż spieków jest zdecydowanie mniej kłopotliwy. Dodatkowo nie można nie wspomnieć o cenie. Jest ona zdecydowanie bardziej przyjazna dla portfela niż w przypadku marmuru czy egzotycznego drewna.

A może tak postawić na podłogi i ściany ze spieków kwarcowych?

Duże formaty spieków kwarcowych  pozwalają na wykorzystanie tego wdzięcznego materiału nie tylko przy tworzeniu mebli, ale i we wnętrzach, jako element wystroju. Spieki kwarcowe można wykorzystać na podłodze, schodach, czy jako okładzinę ścian.

Jedna ze ścian wyłożona spiekiem kwarcowym przyciąga uwagę i może stać się punktem centralnym w danym pomieszczeniu. Warto wiedzieć, że płyty spiekowe można ze sobą swobodnie łączyć i to bez konieczności fugowania.  Ma to swoje plusy estetyczne, ale także higieniczne.

Podsumowując; spieki kwarcowe, to niezwykle piękny materiał dekoracyjny, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.