Kim jest Marek Kalita? [wiek, żona, Instagram]

Marek Kalita to polski aktor filmowy i teatralny, który na koncie ma wiele ról w polskich produkcjach. Te najbardziej doceniane to Drogówka, Wszystko, co kocham, Czerwony pająk oraz Boisko bezdomnych. Od lat związany jest z aktorką Magdaleną Popławską. Parę dzieli znaczna różnica wieku, aż 18 lat. Jeśli ciekawi Was więcej informacji na temat życia prywatnego oraz zawodowego Marka Kality, przeczytajcie poniższy artykuł.

Kim jest Marek Kalita?

Marek Kalita urodził się 1 października 1958 roku w Bytomiu. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest nie tylko aktorem, ale także reżyserem i scenografem teatralnym. Przez lata aktywności zawodowej współpracował z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem STU w Krakowie, Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie oraz warszawskim Teatrem Rozmaitości. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie.

Marek Kalita — filmografia

Aktor ma na koncie wiele ról filmowych, ale na szczególną uwagę zasługuję role w Drogówce oraz w filmach Wszystko, co kocham, Czerwony pająk i Boisko bezdomnych. Marka Kalitę można obejrzeć również w serialach telewizyjnych, m.in. Ultraviolet, Wataha i Odwróceni. Ojcowie i córki.

Marek Kalita — żona

Żoną Marka Kality jest aktorka Aleksandra Popławska. Parę dzieli znaczna różnica wieku — aktor jest starszy od swojej żony aż o 18 lat. Wydaje się jednak, że nie stanowi to dla nich żadnego problemu. Co ciekawe, często spotykają się przy wspólnych projektach, zarówno filmowych, jak i teatralnych.

Oboje stronią od medialnego szumu, nie bywają na ściankach i rzadko udzielają wywiadów. Wolą skupić się na wychowaniu córki — Antoniny, która podąża śladem rodziców i ma już na swoim koncie rolę w jednym z odcinków serialu Na dobre i na złe.

Marek Kalita — Instagram

Marek Kalita nie posiada profilu na Instagramie. Jego nieliczne zdjęcia można znaleźć jedynie na profilu jego żony Aleksandry Popławskiej.