Dlaczego warto kupować krzesła drewniane bezpośrednio od producenta?

Dzisiaj krzesła drewniane stanowią popularny element wyposażenia naszych jadalni. Z uwagi na to, że korzystamy z nich kilka razy każdego dnia, zarówno podczas jedzenia obiadu z bliskimi, jak i pracy, odrabiania lekcji czy grania w planszówki oczekujemy, że będą bardzo wygodne. Jednocześnie nie wyobrażamy sobie, żeby zrezygnować z wysokiej jakości siedzisk, które powinny zostać z nami na wiele lat. Takim wymaganiom mogą sprostać jedynie krzesła bezpośrednio od producenta. 

Krzesła drewniane – jakość nie zawsze zadowala

Zacznijmy od tego, że przeglądając ofertę sklepów meblowych natykamy się na wiele różnych produktów. Nie zawsze jednak spełniają one nasze standardy, co do jakości wykonania oraz wykończenia. To, co czasem reklamowane jest jako drewno, w praktyce okazuje się jedynie okleiną i to kiepskiej jakości. Oczywiście różnicę widać też w cenie i czasem możemy dać się skusić tanim zakupom. Jednak, jak głosi popularne przysłowie: „ co tanie to drogie”. Szybko może się okazać, że okleina zacznie odpryskiwać, łuszczyć się i przebarwiać. Nie będzie służył jej też kontakt z wilgocią czy wysokimi temperaturami i promieniami UV. 

Tu właśnie przewagę ma drewno – pod warunkiem, że zostanie ono dobrze wysuszone, przygotowane, obrobione i zaimpregnowane. Krzesła z takiego materiału konstrukcyjnego są niezawodne przez wiele lat.

Nie tylko drewno – projekty krzeseł tapicerowanych

Możemy obawiać się też tego, czy samo krzesło drewniane będzie wygodne. Oparcie powinno być na pewno dobrze wyprofilowane, wsparciem dla utrzymania prawidłowej postawy ciała są też podłokietniki. 

Co do siedziska, rozwiązaniem Twoich obaw okaże się na pewno siedzisko z materiału. Wypełnione miękką, termoelastyczną gąbką będzie idealnym podparciem i umożliwi wygodne siedzenie nawet przez wiele godzin. Istotne jest, aby się nie odkształciło. 

Jeśli chodzi o sam kolor tapicerki, to tutaj panuje już duża swoboda. Możesz wybrać zieleń, granat, czerwień, szarość i cieszyć się idealnym dopasowaniem do pozostałych elementów wystroju, w tym tapicerki kanapy czy fotela. 

Dlaczego od producenta, a nie ze sklepu?

U polskiego producenta krzeseł tapicerowanych zamawiasz dokładnie takie krzesła, jakich potrzebujesz. Nie ma obaw o to, że będą one słabej jakości. Ponadto kupujesz tyle, ile chcesz, a nie ogranicza się stan magazynowy. Wreszcie masz możliwość zrealizowania indywidualnego projektu meblarskiego, czyli dopasowania krzeseł do konkretnego miejsca oraz stylu aranżacji.