Siemię lniane do picia – na jakie efekty można liczyć?

Siemię lniane do picia jest coraz bardziej popularne. Nie ma co się dziwić, ponieważ te maleńkie ziarenka potrafią zdziałać cuda. Włączmy je do codziennej diety. Zapoznajmy się z właściwościami siemienia lnianego oraz z efektami, które już wkrótce możemy uzyskać.

Zastosowanie siemienia lnianego

Siemię lniane to brązowe oraz niewielkie nasiona zwyczajnego lnu. Już od wielu lat jest znane ze swoim leczniczych, jak i także zdrowotnych właściwości. Siemię lniane jest bardzo bogate w błonnik, białko, witaminy A, B, C, D, E i Ok oraz kwas foliowy. W składzie znajdziemy także takie składniki mineralne jak selen, wapń, magnez, żelazo czy też cynk. Ziarenka łagodzą wszelkie dolegliwości układu oddechowego i pokarmowego. Na dodatek osłaniają gardło i żołądek oraz są w stanie unormować procesy trawienne. Możemy także liczyć na oczyszczenie jelit i wspomożenie odchudzania.

Jak pić siemię lniane i na jakie efekty można liczyć?

Jeśli chodzi o same sposoby przyrządzania siemienia lnianego są naprawdę różne. Do najpopularniejszych sposobów należy zalanie jednej łyżki ziarenek wrzącą wodą i przykrycie kubka. Odstawiamy na całą noc. Rano taką miksturę pijemy na czczo razem z ziarenkami. Należy je gryźć.

Drugim sposobem jeśli chcemy uzyskać siemię lniane do picia jest gotowanie dwóch łyżek siemienia lnianego w szklance wody przez kwadrans, a następnie przecedzenie przez sito i odstawienie do wystygnięcia. Jeśli chcemy, możemy dodać przed wypiciem sok, aby napój ten nam po prostu bardziej smakował.

Jak często należy pić siemię lniane? W zasadzie to wystarczy kilka razy w tygodniu. Siemię lniane możemy także pić na noc. Musimy jednak wiedzieć, że może się to okazać niezbyt dobry pomysł ze względu na możliwe kłopoty z zaśnięciem. Najlepszym, jak i także najzdrowszym sposobem jest jego wypijanie rano tuż po przebudzeniu się.

A na jakie efekty już po miesiącu możemy liczyć? Na pewno zauważymy sporą różnicę na naszych włosach oraz paznokciach. Zmniejszy się ich wypadanie, szybciej będą rosły oraz będą się także pojawiały nowe, tak zwane baby hair. Będą także gęstsze, bardziej nawilżone oraz nabiorą blasku. Z kolei paznokcie także będą szybciej rosły, a płytki będą twardsze oraz wzmocnione.

Zauważymy także efekty na naszej skórze. Szczególnie siemię lniane sprawdza się w przypadku atopowego zapalenia skóry. Jednak nawet je pijąc zauważymy sporą poprawę. Możemy także miksturę dodawać do kąpieli. Możemy liczyć na to, że nasza skóra będzie nawilżona oraz nieco uspokojona Będzie bardziej promienna oraz będzie miała mniejszą ilość wyprysków.