Pokój dziecięcy inspirowany naturą

Pokój dziecięcy inspirowany naturą? To jeden z pomysłów na to, jak go zaaranżować. Roślinny klimat i uniwersalność koloru zielonego dają gwarancję spokoju i harmonii oraz zaszczepiają w maluchu miłość do natury. Pojawia się tylko pytanie, jak urządzić pokój dziecka w takim właśnie stylu, by zachować równowagę i uniknąć przesady?

Podsumowanie:

  • Pokój dziecięcy nie jest łatwy do urządzenia, bo musi spełniać kilka różnych zadań, ale z drugiej strony to świetne pole do aranżacyjnej kreatywności.
  • Pokój dziecięcy inspirowany naturą jest jednym z najmodniejszych w tym sezonie, a przy tym dość łatwy w urządzeniu. Wystarczy włączyć do niego kilka kluczowych elementów.
  • Klimat prosto z natury w pokoju dziecięcym to nie tylko świetny sposób na stworzenie modnego, a przy tym przytulnego i spokojnego wnętrza, ale także na zapoczątkowanie w dziecku miłości do natury.

Pokój dziecięcy wypełniony naturą – jakie kolory?

Zacznijmy od kolorystyki. Jeśli pragniesz stworzyć dla swojego malucha pokój inspirowany naturą, postaw na stonowane, spokojne kolory. To wszelkie warianty zieleni, brązu, szarości i bieli, ale też beż i granat. Z tym, że najmocniejszy akcent powinien padać właśnie na zieleń, bo jej w naturze najwięcej.

Możesz stosować zieleń w dużej ilości, bez strachu, malując taką farbą nawet całe ściany. Kluczem do sukcesu jest przełamanie takiej zieleni wyposażeniem w jasnych barwach – bieli albo beżu. Jeśli postawisz na jednolite ściany, w meblach i dodatkach przemyć delikatne wzory – grochy albo subtelne roślinne motywy.

Dlaczego warto wybrać zieleń do pokoju dziecięcego?

  • wprowadza atmosferę spokoju i relaksu,
  • nadaje wnętrzu elegancki charakter, ale bez niechcianego efektu sterylności,
  • ułatwia zasypianie, poprawia koncentrację i nie męczy oczu,
  • to kolor na topie i gwarancja modnie zaaranżowanego pokoju,
  • w kategorii zielonych farb znajdziesz wiele różnych odcieni, zarówno ciemne, jak i jasne, więc z łatwością dopasujesz je do indywidualnego gustu dziecka oraz posiadanych mebli i dodatków, jeśli te zdarzyło się kupić wcześniej.

Meble i dodatki inspirowane naturą

Co do mebli, najpiękniejsze są te drewniane. A jeśli nie chcesz kupować drewnianych, bo wydają Ci się zbyt dojrzałe na pokój dziecięcy lub zbyt drogie, sięgnij po meble z innych materiałów, ale z naturalnymi zdobieniami, na przykład oparciami w kształcie zwierzątek lub obiciami z roślinnymi czy zwierzęcymi motywami.

Aby stworzyć w pokoju dziecięcym magiczny klimat pozyskany prosto z natury, nie możesz poprzestać na najważniejszym wyposażeniu – ścianach i meblach. Liczą się także dodatki. A do nich warto włączyć między innymi naklejki, plakaty i zawieszki inspirowane przyrodą. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zwierzaczki i rośliny, w tym zarówno całe kwiaty i zioła, jak i pojedyncze listki.

Pokój dziecięcy inspirowany naturą (www.beckers.pl) powinien zawierać jak najwięcej naturalnych materiałów. Stawiaj więc na bawełniane i lniane tekstylia sypialniane, drewniane pudełka na zabawki i wieszaki. Puść wodze wyobraźni i kreatywności. Podczas leśnych i ogrodowych spacerów z dzieckiem zbieraj szyszki, kasztany i żołędzie, by wykorzystać je w ozdabianiu pokoju dziecięcego. Jeśli chcesz umieścić coś na podłodze i przykryć nudne panele, poszukaj dywanu z motywem prosto z natury. Ten też powinien być wykonany z naturalnych surowców.

Pokoje dziecięce nie są łatwe do urządzenia, bo muszą spełniać szereg zadań – zapewniać miejsce nie tylko do odpoczynku, ale też nauki i zabawy. Z drugiej strony, w trakcie ich aranżowania można bawić się razem z maluchem, pozwalając i jemu, i sobie na odrobinę szaleństwa. Sypialnie maluchów nie muszą być przecież jak z katalogu i spod linijki. Trzymaj się dosłownie kilku zasad, a reszcie dodaj odrobinę spontaniczności.