Ramoneska do sukienki – idealne połączenie

Ramoneska do sukienki ma bardzo silną pozycję w szafie damskiej. Należy raczej do grona klasyków odzieżowych. Noszą ją dziewczyny, jak i także kobiety na całym świecie. Mowa tutaj zarówno o letnich i wiosennych dniach, jak i także w sezonie jesienno-zimowym. Ramoneska jest jednym z elementów garderoby, który wygląda zawsze dobrze i nie wychodzi nigdy z mody.

Czym jest ramoneska?

Ramoneska jest określeniem kurtki motocyklowej, która została zaprojektowana po raz pierwszy w roku 1928. Wykonana zazwyczaj jest ze skóry czy też z zamszy. Tenże materiał może być zarówno naturalny, jak i także ekologiczny. Kurtka kultowa się wyróżnia klapami podwójnymi oraz zamkiem błyskawicznym przesuniętym w bok. Niektóre modele również mają kilka kieszeni oraz także naramienniki, które zdobione są nierzadko pikowaniami czy też przeszyciami.

Dla kogo ramoneska jest dobrym wyborem?

Ramoneska ponadczasowa jest doskonałym wyborem w zasadzie dla każdej z nas. Jednak musimy pamiętać o tym, aby dobrać odpowiednio fason. Jak to zrobić? Ramoneska prezentuje się najlepiej na kobietach o figurze gruszki – eksponuje pośladki krągłe. Jeśli mamy niedoskonałości drobne – w formie odstającego brzuszka czy też braku wcięcia w talii, to wybierzmy fason, który się kończy bezpośrednio nad linią bioder. W tak właśnie sposób wyszczuplimy optycznie tę część ciała. Kobiety o sylwetce szczupłej, które podkreślić chcą figurę, postawić mogą na krótkie motocyklowe kurtki, które mocno zaakcentują wcięcie w talii oraz także wyeksponują nasze walory sylwetki.

Z czym nosić taką kurtkę?

W zasadzie to ramoneska do sukienki to tylko jeden z przykładów. Ramoneska bowiem rozkłada przed nami cały wachlarz możliwości. Czy zastanawiasz się, co do kurtki motocyklowej założyć? Co będzie do niej pasowało? W zasadzie nie musimy o to martwić, ponieważ do ramoneski pasuje w zasadzie wszystko. Po prostu powinnyśmy dać swojej fantazji upust, a z pewnością stworzy bardzo fajne stylizacje z ramoneską w głównej roli. Jakie do niej będą pasowały bluzki? Kurtka ponadczasowa z ekoskóry będzie świetnie wyglądała zarówno w towarzystwie białej koszuli, jak i także topu bliźniaczego. W chłodne dni pod tak zwany bicker jacket możemy założyć bez wahania gruby sweter, długi kardigan czy też poncho. Jest to w zasadzie kurtka do specjalnych zadań. Z ramoneską bowiem stworzymy dziesiątki bardzo trafionych stylizacji, które wykorzystamy na bardzo wiele okazji. Śmiało możemy łączyć oraz miksować stylową kurtkę z przeróżnymi elementami garderoby.