Paznokcie z cyrkoniami – jak je przykleić?

Paznokcie z cyrkoniami naprawdę są efektowne. Jednak są bardzo kłopotliwe w utrzymaniu. Warto zapoznać się z metodami ich mocowania, które jak najbardziej przedłużą samą trwałość manicure. Do żadnej metody nie potrzebujemy produktów dodatkowych do stylizacji.

Cyrkonie i ich przyklejanie

Cyrkonie to kamienne ozdoby różnego rodzaju, które doklejamy do płytki paznokciowej. Możemy je zarówno wykorzystać w manicure hybrydowym, jak i także zatopić w najzwyklejszym lakierze do paznokci. Do metod najczęstszych ich przyklejania należą utwardzanie na warstwie lakieru pod lampą UV czy też przyklejenie ich przy pomocy specjalnego kleju. Problemem głównym dla wielu fanem tego manicure jest trwałość stylizacji tak wykonanej. Paznokcie z cyrkoniami bardzo często odpryskują, wadzą o nasze ubrania oraz także odpadają, a na gładkiej warstwie lakieru pozostawiają ślad. Co możemy zrobić, aby przetrwały znacznie dłużej?

Poznajmy te metody

Istnieje tak naprawdę kilka metod przyklejania na paznokcie cyrkonii, jednak każda z nich ma pewne wady. Im mniej jest utwardzony lakier, tym jest mniejsza przyczepność ozdobnych elementów. Utwardzacze oraz kleje natomiast powodują sam efekt zmatowienia.

Możemy przyklejać cyrkonie na lakier. Wówczas wystarczy, że przygotujemy jak zwykle płytkę paznokcia, nadają mu kształt odpowiedni. Do tego pomalujmy ją lakierem transparentnym. Następnie pomalujmy paznokcie w kolorze wybranym przez siebie oraz także przy użyciu patyczka czy też aplikatora nakładamy cyrkonie na paznokcie. Lakier musimy pozostawić do zastygnięcia i malujemy go następnie utwardzaczem. Metoda ta jednak sprawia, że cyrkonie tracą znacznie swój blask oraz uzyskują matowe wykończenie. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie lakieru transparentnego.

Kolejną metodą jest przyklejanie cyrkonii na paznokcie na znany wszystkim lakier hybrydowy. Identycznie jak w poprzedniej metodzie przygotowujemy płytkę paznokcia i nadajemy jej kształt. Koniecznie usuwamy skórki odtłuszczamy jej powierzchnię. Paznokieć malujemy bazą i utwardzamy go w lampie, następnie nakładamy kolor i ponownie utwardzamy.

Kolejny krok to pomalowanie płytki topem i przejdźmy do aplikacji cyrkonii na paznokcie. Możemy zalać je delikatnie topem. Paznokcie utwardzamy w lampie i przecieramy topem. Musimy jednak uważać, aby cyrkonie nie straciły połysku. Dlaczego jest to takie ważne? Połysk to tak naprawdę ich największy atut. Chcemy błyszczeć, a cyrkonie nam w tym ewidentnie pomogą. Jak najbardziej nas to cieszy. Świetna sprawa.