Na co zwrócić uwagę, wybierając damski plecak trekkingowy?

Turystyka piesza to aktywność zyskująca coraz szerszą rzeszę fanów. Zarówno spacery po leśnych, spacerowych szlakach, jak i w wyższych partiach gór to doskonała okazja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z rodziną czy znajomymi. Jednak niezwykle istotne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości sprzęt przed wyruszeniem na szlak. Podstawowym elementem wyposażenia jest odpowiednio dobrany plecak trekkingowy. To w nim przenoszone są wszystkie niezbędne przedmioty. O czym pamiętać, wybierając damski plecak trekkingowy? Jakich kwestii nie można pominąć?

Plecak trekkingowy – najważniejsze cechy

Kupując plecak trekkingowy należy zwrócić przede wszystkim uwagę na porządne wykonanie z dobrych jakościowo materiałów. Planując długie wycieczki należy zadbać o to, aby wybrany model był wykonany z wodoodpornego materiału. Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest obecność zintegrowanego pokrowca. Można też dokupić taki oddzielnie. Jest on zbawieniem podczas intensywnych opadów. Kupując większy plecak, należy także zwrócić szczególną uwagę na obecność komina. W znaczącym stopniu powiększa on przestrzeń i umożliwia spakowanie większego bagażu. Często posiada także dodatkowe kieszenie, dzięki czemu można spakować zdecydowanie większą ilość przedmiotów. Ważną kwestią jest także dobre rozmieszczenie i stosowna ilość troków. Pozwalają one na przypięcie większych rzeczy na zewnątrz plecaka. Sprawdzają się doskonale do przenoszenia kijów, kurtki, karimaty, czy sprzętu wspinaczkowego. Szeroki asortyment produktów tego typu można znaleźć w sklepie internetowym https://sklep.jack-wolfskin.pl/sprzet/plecaki-torby-torebki/plecaki-trekkingowe.html.

Systemy nośne i wentylacja pleców – co warto o nich wiedzieć

System nośny to niezwykle istotna część każdego plecaka turystycznego. Jest on odpowiedzialny za równomierne rozłożenie ciężaru na barkach, biodrach oraz plecach. Powinien przylegać do pleców, jednocześnie gwarantując jak najbardziej wydajną wentylację. Z reguły im plecak jest większy tym bardziej system jest rozbudowany. Niezwykle istotne jest jego dostosowanie do długości pleców użytkownika. Turysta musi bezpiecznie, bez ryzyka przeciążenia żadnej strony pleców komfortowo poruszać się na szlaku. Jednym z niezwykle istotnych elementów jest pas biodrowy. Jego gąbka powinna obejmować jak największą część kości biodrowej. Duży plecak turystyczny powinien także być zaopatrzony w pas piersiowy, który stabilizuje cały ładunek. Często pojawiającym się dylematem jest to, czy wybrać plecak ze stelażem, czy też bez niego. Z reguły należy tę kwestię uzależnić od planowanej długości wędrówek. Niezwykle istotna jest też odpowiednia wentylacja zapobiegająca się poceniu. W komplecie z bielizną z odpowiedniego materiału zapewni doskonały komfort podczas wysiłku. Sprawdź 4 rzeczy, których nie wiesz o bieliźnie termoaktywnej i skompletuj swój idealny górski outfit. 

Diabeł tkwi w szczegółach – czyli elementy dodatkowe

Podczas zakupu plecaka trekkingowego warto także zwrócić uwagę na elementy dodatkowe – w znaczący sposób mogą one podnieść wygodę użytkowania wybranego modelu. Przede wszystkim istotna jest odpowiednia ilość kieszeni, do których dostęp jest prosty i wygodny. Nie bez znaczenia jest też możliwość zamocowania bukłaka, lub obecność zewnętrznej kieszonki na butelkę z wodą.. Ciekawą opcją są niewielkie kieszenie na zamek umieszczone na pasie biodrowym – jest to idealne miejsce na przechowywanie smartfona bądź pieniędzy.