Juvit C na twarz – czy to działa?

Na pewno słyszeliśmy już o czymś takim jak Juvit C na twarz. Jednak dla wielu z nas jest to wciąż zagadnienie mocno tajemnicze. Pora zapoznać się z nim nieco bliżej.

Cóż to takiego?

Ostatnimi czasy rzeczywiście coraz popularniejsze się staje stosowanie doustnych preparatów. Jednym z nich jest właśnie Juvit C na twarz. Na pewno za preparatem tym przemawia wysokie stosunkowo stężenie witaminy C. Jest bowiem ono na poziomie dziesięciu procent oraz niska cena w porównaniu do serum. Jest to cena mniej niż dwadzieścia złotych za opakowanie.

W jego składzie poza samą witaminą C znajdziemy również glicerol. W związku z tym składnikiem musimy się liczyć z dosyć ciężką oraz także tłusta formułą produktu. Z tego właśnie względu zwolennicy tejże metody nakładają częściej Juvit C na twarz jednak wieczorem niż rano. Krople z witaminą C umożliwiają nam dozowanie bardzo precyzyjne produktu. Bywają one stosowane także jako dodatek do kremu, który to jest wzbogacony o działanie przeciwstarzeniowe, antyoksydacyjne oraz także wyrównujące koloryt skóry. Preparatem alternatywnym także z witaminą C jest Cebion. W preparacie tym stężenie witaminy C jest identyczne.

Czy stosowanie kropel z witaminą C na twarz jest całkowicie bezpieczne?

Zarówno nasz tytułowy Juvit C, jak i także wspomniana alternatywa pod postacią produktu Cebion są preparatami do przyjmowania doustnego. Kiedy się je przyjmuje? Przyjmuje się je w stanach niedoboru witaminy C. Jest to bardzo ważne szczególnie u niemowląt oraz także u dzieci,  u których jednak brak witaminy C doprowadzić może do bardzo poważnych chorób. Stosując więc Juvit C czy też Cebion na twarz musimy mieć świadomość, że żadne z tychże suplementów diety nie został przebadany w tym kierunku. Analiza składu obu tych produktów jednak nie wskazuje, aby mógł być on specjalnie szkodliwy. Warto pamiętać jednak, że przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jakiegokolwiek, w tym także witaminy C bezpośrednio na skórę, jest oczywiście nadwrażliwość na substancje w niej zawarte.

Zawsze zanim zastosujemy leki czy też nawet suplementy diety musimy mieć świadomość, że najważniejsze jest zapoznanie się z ulotką czy też z informacjami na opakowaniu. Pamiętajmy także, że w razie pojawiających się wątpliwości należy niezwłocznie udać się do lekarza. Pomocą służą także farmaceuci, którzy w aptekach także odpowiedzą na nurtujące nas pytania. W przypadku zażywania jakichkolwiek środków lepiej jest kilka razy zapytać, niż popełnić jakiś błąd, który miałby mieć konsekwencje w naszym organizmie.