Łóżeczko dla dziecka – jakie wybrać, aby nie wymieniać go szybko?

Sen odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka, ponieważ wtedy organizm się regeneruje najintensywniej. Z tego względu od pierwszych dni życia pociechy trzeba dbać o jego właściwą jakość, na którą wpływa odpowiednie miejsce do spania. Nie musisz się martwić, że dziecko szybko wyrośnie z łóżeczka i konieczny będzie zakup nowego mebla, ponieważ istnieje funkcjonalne rozwiązanie. Jakie łóżeczko zapewni komfort niemowlakowi i starszemu dziecku?

Łóżeczko z opcją tapczaniku – najlepszy wybór

Dziecko w dość krótkim czasie wyrasta z klasycznego łóżeczka, dlatego rodzice zawczasu powinni być przygotowani na kolejny wydatek. Jeżeli jednak kwestie ekonomiczne oraz wygoda są dla Ciebie ważne, zdecyduj się na łóżeczko, które potem można przekształcić w tapczanik dla dziecka. To polecana opcja również dla osób, które nie lubią zajmować się urządzaniem wnętrz. Łóżeczko tego typu będzie doskonale służyć niemowlakowi, jak i kilkulatkowi.

Materiały odpowiednie na meble dziecięce

Drewno jest cenionym materiałem ze względu na liczne zalety. Drewniane meble, w tym również łóżeczka i tapczaniki dla dzieci, stanowią bezpieczniejszy wybór niż wyposażenie wykonane ze sztucznych tworzyw. Naturalny materiał ogranicza ryzyko wystąpienia alergii. Nie zawiera toksycznych związków, co jest istotne dla zdrowia dziecka. Wśród propozycji producentów znajdziesz wiele tapczaników wykonanych z wytrzymałego drewna bukowego, sosnowego oraz płyt MDF.

Łóżeczka z drewna sosnowego są  wymarzoną opcją dla maluchów ze skłonnościami do alergii. Sosnowy tapczanik dla dzieci ogranicza ryzyko reakcji uczuleniowych, ponieważ na jego powierzchni kurz nie zbiera się szybko. Drewno sosnowe ma właściwości antystatyczne, co oznacza, że kurz nie przywiera do niego, a to w nim bytują roztocza odpowiedzialne za reakcje alergiczne.

Zamiana łóżeczka na tapczanik – łatwość obsługi

Pamiętaj, że nie każde łóżeczko jest wyposażone w funkcję przeobrażenia w tapczanik, dlatego spytaj o tę opcję przed zakupem. Aby mieć pewność, że kupujesz właściwy wariant, możesz też wejść na stronę https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/lozeczko-tapczanik-dla-starszaka/ i tam złożyć zamówienie. Tego typu łóżeczko wyglądem nie różni się od klasycznych łóżeczek, ale po przekształceniu wygląda rzeczywiście jak inne tapczaniki dla dziecka.

Zwróć uwagę, czy łóżeczko ma możliwość kilkustopniowego ustawienia materaca. Model zaprezentowany powyżej ma trzy stopnie wysokości materaca, dzięki czemu zapewnia pełen komfort. Najwyższy poziom jest idealny dla wieku niemowlęcego. Gdy dziecko nieco podrośnie, sprawdzi się środkowy poziom, a kiedy zaczyna stawać najniższy. W końcu przychodzi pora, gdy tylko tapczaniki dziecięce spełniają potrzeby pociechy. Wtedy należy wyjąć dłuższy bok. Jeśli dziecko wierci się podczas snu, istnieje opcja dokupienia krótkiej barierki, która będzie stanowić odpowiednie zabezpieczenie. Łóżeczko z opcją tapczaniku stanowi ekonomiczne, a przy tym wygodne rozwiązanie.