Dlaczego warto jest stawiać na serum do twarzy z witaminą C?

Serum do twarzy z witaminą C to multizadaniowy kosmetyk o wielu właściwościach, który sprawdzi się w pielęgnacji niemal każdej cery. Substancja ta jest silnym antyoksydantem o działaniu przeciwutleniającym. Chroni skórę i przyspiesza jej odnowę. Zalety, jakie oferują tego typu produkty, doceniają zwłaszcza posiadaczki cery dojrzałej, naczyniowej i trądzikowej, a także osoby zmagające się z przebarwieniami. Dlaczego warto stawiać na serum do twarzy z witaminą C? Podpowiadamy.

Serum do twarzy z witaminą C a cera trądzikowa

Po serum do twarzy z witaminą C powinny sięgnąć osoby z cerą trądzikową. Substancja ta słynie ze swoich właściwości antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych, które są szczególnie pożądane w przypadku takiej skóry. Nie bez znaczenia pozostaje również jej działanie rozjaśniające, pozwalające zniwelować przebarwienia i blizny po trądziku.

Warto również wiedzieć ile powinien trwać głęboki sen, aby poprawić stan skóry trądzikowej, ponieważ ma on niebagatelne znaczenie w przypadku tej dolegliwości. Najlepiej jeżeli po rutynie pielęgnacyjnej, w której wykorzystamy serum do twarzy z witaminą C, odczekamy chwilę, aby dobrze się wchłonęło, a następnie położymy się na minimum 8 godzin.  

Serum do twarzy z witaminą C a cera dojrzała

Serum do twarzy z witaminą C jest również kosmetykiem przeciwstarzeniowym, dlatego świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery dojrzałej, a także w profilaktyce zmarszczek. Jego główny składnik aktywny niszczy wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek i spadku elastyczności skóry.

Witamina C jest również ważnym składnikiem potrzebnym do syntezy kolagenu i elastyny, czyli głównych białek budujących skórę. Stymuluje też produkcję ceramidów. Uszczelnia warstwę ochronną skóry, dzięki czemu jest ona mniej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.  

Serum do twarzy z witaminą C a cera naczynkowa

Po serum do twarzy z witaminą C powinny sięgnąć również posiadaczki cery naczynkowej. Jest to kosmetyk, który uszczelnia naczynia krwionośne i dodatkowo zwiększa elastyczność ścian naczyń włosowatych. Substancja ta dodatkowo może redukować rumień.

Witamina C sprzyja też syntezie ceramidów, dzięki czemu uszczelnia barierę hydrolipidową skóry, co sprawia, że wszelkie czynniki drażniące cerę wrażliwą mają mniejsze szanse na wniknięcie w głąb naskórka. To dodatkowo powoduje poprawę jej nawilżenia i elastyczności.

Serum do twarzy z witaminą C — właściwości przeciwutleniające

Serum do twarzy z witaminą C to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, niezależnie od jej typu skóry. Stres i niezdrowy tryb życia często sprzyjają powstawaniu wolnych rodników. Te z kolei przyczyniają się nie tylko do szybszego starzenia, ale także uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Witamina C ma działanie antyoksydacyjne. Neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za uszkodzenie struktur naszej skóry. Jest więc doskonałym preparatem kosmetycznym, który odpowiada na potrzeby większości użytkowników.

Serum do twarzy z witaminą C na przebarwienia

Po serum do twarzy z witaminą C powinny sięgnąć osoby, które zmagają się z przebarwieniami. Mogą być one spowodowane zarówno trądzikiem jak i innymi zmianami skórnymi, ale i niewłaściwą pielęgnacją, czy długotrwałą ekspozycją na promieniowanie słoneczne bez filtrów SPF.

Witamina C zmniejsza widoczność przebarwień, rozjaśnia i rozświetla skórę. Łagodzi też podrażnienia i likwiduje zaczerwienienia. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, który jest potrzebny nie tylko po to, aby zatrzymać procesy starzenia, ale również zregenerować naskórek.