Komu pasuje czekoladowy brąz oraz jak go uzyskać?

Czekoladowy brąz niewątpliwie jest kolorem, który pasuje w zasadzie każdemu. Na pewno podkreśla rysy twarzy oraz pogłębia nasze spojrzenie. Mamy jednak dwa rodzaje brązu czekoladowego. Jest to gorzka oraz mleczna czekolada. Każdy z nich współgra z innego rodzaju typem urody. Sprawdźmy w jaki sposób uzyskać taki kolor oraz jak go później pielęgnować?

Komu pasuje taki kolor?

Czekoladowy brąz jest bardzo łatwą koloryzacją w przypadku ciemnych włosów. Jeśli naszym wyjściowym kolorem jest blond, to należy farbować stopniowo kosmyki poszczególne. Płukanki naturalne przyciemniające oraz także ochrona kosmyków przez promieniami słońca zapewnią nam głęboki, jak i także intensywny kolor na bardzo, bardzo długo.

Czekoladowy brąz jest kolorem, który pasuje w zasadzie każdemu z nas. Sprawdzi się nie tylko u posiadaczek jaśniejszej karnacji, ale także u kobiet z ciemniejszą karnacją. Współgra świetnie z tęczówkami brązowymi oraz pięknie kontrastuje z niebieskimi oraz zielonymi oczami. Włosy w kolorze ciemnej, gorzkiej czekolady jest doskonałym wyborem dla kobiet, które mają typ urody letni czy też zimowy. Przy delikatnym oraz ciepłym typie urody, takiej jak jesień czy też wiosna, o wiele lepiej się sprawdzi mleczna czekolada.

Ciemna czekolada to tak naprawdę kolor, który nas może nieco postarzeć. Jeśli chcemy wyglądać świeżo oraz także promiennie, warto postawić na włosy brązowe z refleksami. Sprawiają one, że włosy nabiorą sporej objętości. Ciemniejsze odcienie bez rozjaśnień nie sprawdzą się także na rzadkich oraz cienkich włosach. Właśnie z uwagi na to, że będzie się wydawało optycznie, że jest ich jeszcze mniej.

W jaki sposób uzyskać atrakcyjny czekoladowy brąz?

Uzyskanie brązu czekoladowego wcale nie jest takie trudne. Szczególnie gdy mamy ciemne włosy. Koloryzacja wydaje się nieco trudniejsza, gdy naszym bazowym kolorem jest blond. W takim przypadku włosy musimy stopniowo przyciemniać, ponieważ zbytnia ingerencja w kolor może się niestety skończyć nie tylko plamami, ale także nierównym kolorem. Co więcej może się nawet pojawić zielony odcień. Aby móc pofarbować ciemne włosy, wystarczy użyć farby o kolorze czekoladowym brązie. Dla mocnej zmiany z włosów jasnych będą potrzebne nawet trzy czy też cztery farbowania, a nawet więcej. Najlepiej jednak przyciemniać włosy jednorazowo o jedne czy też o dwa tony.

Oczywiście powinnyśmy same zbytnio nie ryzykować i umówić się na wizytę do doświadczonej fryzjerki czy też fryzjera. Będziemy mieć problem z głowy, a na dodatek wyjdziemy z przepiękną fryzurką.