Jakie łóżko wybrać dla nastolatka?

Decyzje dotyczące umeblowania pokoju małych dzieci podejmują zazwyczaj ich rodzice. W przypadku nastolatków zdecydowanie więcej do powiedzenia mają sami zainteresowani. Chcesz wiedzieć, jakie łóżka najchętniej wybierają młodzi klienci? Przedstawiamy modele komfortowe, trwałe, estetyczne, ale przede wszystkim naprawdę lubiane przez nastolatków.

Meble młodzieżowe do spania z szufladami

Pokoje nastolatków przeważnie nie mają zbyt dużych wymiarów. W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się meble młodzieżowe o przemyślanej budowie i ciekawym wyglądzie. Pozytywnym przykładem są łóżka młodzieżowe z szufladami i półkami w dolnej części, a więc pod materacem. To jeden z ulubionych modeli wybieranych przez nastolatków! W zależności od potrzeb szuflady i półki mogą mieć różne wymiary. Szersze można wykorzystać jako przestrzeń załadunkową na pościel. Wtedy łóżko przykryte narzutą i ozdobione poduszkami służyć może za kanapę podczas przyjmowania gości. W naszej ofercie znajdziesz też łóżka młodzieżowe z kilkoma mniejszymi szufladami i półkami jednocześnie. To najlepszy wybór dla osób, które szukają miejsca na swoje ubrania, kosmetyki, biżuterię czy komiksy.

Podwyższane i piętrowe łóżka młodzieżowe

Jednym z najbardziej popularnych marzeń nastolatków jest posiadanie łóżka na podwyższeniu. Meble młodzieżowe tego typu znajdziesz również w naszej ofercie. Jak wyglądają? Są to modele, w których stelaż pod materac i sam materac znajdują się na wysokości około 130-150 centymetrów od podłogi. W obudowie łóżka ukryte są szafki, półki, szuflady, a nawet niewysokie szafy z drążkiem. W niektórych modelach łóżko podwyższone połączone jest także z blatem biurka, który „przyczepiony” jest prostopadle do mebla. Dlaczego nasi młodzi klienci często decydują się na taki typ łóżek młodzieżowych? Nie tylko wyglądają one ciekawie, ale też pozwalają w małym pokoju młodzieżowym przechowywać więcej  przedmiotów niż w przypadku standardowego łóżka młodzieżowego.

Piętrowe meble młodzieżowe

Łóżka piętrowe to typ mebli młodzieżowych, który nigdy nie wyjdzie z mody! Modele te sprawdzą się przede wszystkim w przypadku nastoletniego rodzeństwa dzielącego pokój. Pozwalają na uzyskanie intymnych, własnych przestrzeni sypialnianych. Dodatkowo pozwalają też zaoszczędzić powierzchnię podłogi, co jest szczególnie istotne w małych pokojach młodzieżowych. Jeśli w dolnej części łóżka piętrowego, zamiast materaca, umieści się biurko, szafę, komodę bądź półki, można takie łóżka młodzieżowe wykorzystać jako meble dla jednego dziecka. Zaoszczędzone miejsce w pokoju może ono wykorzystać np. na strefę gier komputerowych czy większą garderobę z toaletką.

Łóżka młodzieżowe z dodatkowym materacem

Twoje nastoletnie dziecko w swoim pokoju często nocuje swoich gości – koleżanki i kolegów czy członków rodziny? Rozkładanie za każdym razem dmuchanego materaca czy organizowanie innego miejsca do spania bywa kłopotliwe. Rozwiązaniem, które nie tylko ułatwi Ci życie, ale też z pewnością przypadnie do gustu Twojemu nastolatkowi, jest łóżko tzw. wysuwane. Są to łóżka młodzieżowe z dodatkowym materacem ukrytym w szufladzie pod łóżkiem. Wystarczy jedno pociągnięcie uchwytu szuflady, aby w kilka sekund uzyskać dodatkowe miejsce do spania.