Naklejki na paznokcie – czy warto z nich korzystać?

Naklejki na paznokcie są bardzo proste w stosowaniu, a do tego są trwałe i się charakteryzują mnogością wzorów. Podstawowymi rodzajami naklejek są naklejki samoprzylepne oraz naklejki wodne. Sprzyjają one regeneracji oraz zdobią nasze paznokcie nawet przez dwa tygodnie. Powiedzmy sobie o naklejkach nieco więcej.

Samoprzylepne naklejki na paznokcie

Jeśli chodzi o naklejki na paznokcie to mamy do wyboru sporą gamę wzorów oraz kolorów. Możemy postawić na naklejki koronkowe, naklejki 3D, efekt lustra czy też nawet naklejki, które imitują lakier do paznokci. Możemy nakładać je na czystą płytkę, ale także na paznokcie akrylowe, żelowe czy też hybrydowe. Łatwość aplikacji naklejek oraz do tego bardzo niska cena spowodowały, że stały się niezmiernie popularne wśród kobiet i to na całym świecie.

Pierwszy rodzaj naklejek to naklejki samoprzylepne. Są one grubsze oraz trwalsze od naklejek wodnych. Są one wykonane z folii i poza wzorami kreskowymi, kwiatowymi i okazjonalnymi, posiadają w swojej ofercie naklejki ozdobione cyrkoniami oraz także naklejki 3D. Naklejki samoprzylepne na paznokcie niestety mają tendencję do odkleja się na bokach. Warto na nie zwrócić uwagę szczególne aplikacją naklejkę na paznokcie, które pokryte są hybrydowym lakierem. Tenże rodzaj manicure wymaga użycia top coatu, a więc ochronnej warstwy, która niszczy efekt odklejając się z naklejką.

Zaletą niewątpliwą naklejek samoprzylepnych na paznokcie jest ich aplikacja. Nawet kobiety niedoświadczone będą mogły się cieszyć przepięknym zdobieniem w dosłownie kilka minut. Jeśli chcemy, aby naklejka na paznokcie pokryła absolutnie całą płytkę, to sięgnijmy po wodne naklejki.

Naklejki wodne na paznokcie

Naklejki wodne na paznokcie są niezwykle trwałe i jednocześnie cieńsze od samoprzylepnych naklejek. Naklejki, które pokrywają całościową płytkę paznokci są o wiele bardzo skomplikowane w samej aplikacji. Naklejki wodne działają na zasadzie kalki, a więc można skojarzyć je z wodnymi tatuażami, które na skórę przyklejaliśmy w dzieciństwie. Bogactwo kolorów oraz wzorów zadowoli z całą pewnością nawet gusta najbardziej wymagające.

Cena bardzo często wcale nie świadczy o jakości naklejek. Jednak analizując strony internetowe zobaczymy, że naklejki na paznokcie, które mają bogate zdobienia są wiele, wiele droższe. Naklejki można kupić w miejskich drogeriach, ale możemy również pokusić się o zakupy internetowe. W sieci na pewno mamy o wiele, wiele większy wybór. Na pewno nie będziemy miały problemu z wyborem idealnych naklejek.