Jakie kolczyki założyć w zależności od sukienki?

W świecie mody bardzo często mawia się, że liczą się detale – niejednokrotnie jeden mały dodatek potrafi nadać charakteru całej stylizacji. Nie chodzi tu tylko o buty, torebki czy nakrycia głowy. Istotnym, choć przez wiele osób pomijanym dopełnieniem stroju jest bowiem także biżuteria. I choć jest to kwestia gustu – niektórzy ją uwielbiają, inni zupełnie z niej rezygnują – to nie ma co zaprzeczać – z pozoru mało rzucające się w oczy złote kolczyki czy naszyjnik potrafią odmienić charakter całego stroju. 

Biżuteria na każdą okazję

O biżuterii warto pamiętać nie tylko od święta, gdyż potrafi ona ożywić także codzienne, nieformalne stylizacje. Oczywiście istnieje grono oddanych fanów biżuterii, która rzuca się w oczy i nie pozwala pozostać niezauważonym – może być ona duża, kolorowa, błyszcząca. Jest to kwestia gustu i rzecz jasna wiele osób chętnie nosi tego typu dodatki na co dzień. Generalnie jednak uznaje się, że na nieformalne okazje warto wybierać nieco delikatniejsze, bardziej stonowane dodatki, przede wszystkim dlatego, że lepiej komponują się one z noszoną na co dzień odzieżą. Istnieją także modele uniwersalne, które śmiało można założyć i do wieczorowej kreacji, i do jeansów – przykład to chociażby srebrny pierścionek z prostym, białym oczkiem czy złote kolczyki koła. 

Jak wybrać kolczyki idealne? 

Kolczyki to bardzo uniwersalna biżuteria, która ma swoich zwolenników zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wybierając je, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest bez wątpienia okazja, na jaką zamierza się je założyć oraz kreacja, którą się wybierze. Jeśli szukamy modelu na co dzień, pasującego do minimalistycznej sukienki, warto postawić na proste, złote kolczyki – wkrętki lub koła. Te ponadczasowe kształty będą nam służyć przez wiele sezonów i uzupełnią każdą stylizację, niezależnie od pory roku. Na formalne wyjścia można zdecydować się na coś nieco bardziej wyrazistego – do wieczorowych sukienek pasować będą nieszablonowe formy, kolory, materiały. Nie zapominajmy jednak, że klasyka zawsze jest w modzie, więc równie dobrze w takiej sytuacji sprawdzą się klasyczne modele. 

Przed zakupem warto także przyjrzeć się swojej garderobie i zastanowić się, w jakiej stylistyce utrzymane są już posiadane przez nas ubrania oraz biżuteria. Jest to istotne z dwóch powodów. Po pierwsze – pozwoli to na zakup biżuterii, która harmonijnie będzie współgrać z posiadaną odzieżą, a wiec będzie do wszystkiego pasować. Ponadto dzięki dokonaniu przeglądu swojej szafy można uniknąć powielania już posiadanych modeli biżuterii. 

Postaw na jakość

Kupując biżuterię, warto postawić na najwyższą jakość w zakresie materiałów, z jakich została ona wykonana. Złote kolczyki, srebrne pierścionki, a nawet naszyjniki czy bransoletki ze stali szlachetnej przy odpowiedniej pielęgnacji będą swoim posiadaczom służyć przez długie lata. Złoto i srebro nie niszczeje, z czasem nie traci na jakości, a niejednokrotnie zyskuje. Może nawet stać się pamiątką i cennym darem dla kolejnych pokoleń. Surowce te są materiałami  ponadczasowymi, które pasują do niezliczonej liczby stylizacji, niezależnie od koloru czy fasonu.