Jak wybrać kołdrę na lata?

Zdecydowana większość z nas zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że to, na czym śpimy, ma ogromny wpływ na higienę i komfort snu. Znacznie mniej uwagi poświęcamy temu, czym się przykrywamy. Tymczasem okazuje się, że dobrze dopasowana kołdra również nie pozostaje bez wpływu na to, jak czujemy się w sypialni.

Grubość kołdry i jej znaczenie

Kołdry dostępne dziś w sprzedaży możemy podzielić na kilka grup. Najpopularniejszym kryterium podziału jest ich grubość i to właśnie na jej podstawie możemy mówić o modelach zimowych, letnich oraz całorocznych. Te ostatnie cieszyły się przez dziesięciolecia największą popularnością. Dziś jednak odchodzimy od nich świadomi tego, że to, co opłacalne ekonomicznie, nie musi być najlepsze dla naszego zdrowia.W miesiącach letnich najlepszym rozwiązaniem wydają się kołdry lekkie i przewiewne, sprawdzające się znakomicie, gdy temperatura w pomieszczeniu jest odczuwana jako zbyt wysoka. Takie kołdry nie tylko odprowadzają wilgoć, ale również są w stanie poprawić cyrkulację powietrza. Zimą musimy być jednak bardziej wymagający. Nasz organizm musi radzić sobie z koniecznością utrzymania ciepła na odpowiednim poziomie, a przemyślany wybór kołdry będzie dla niego najlepszym wsparciem.

Kołdra przyjazna zdrowiu

Po latach, w czasie których kwestii związanych z naszym zdrowiem nie stawialiśmy na pierwszym miejscu, obecnie poświęcamy im coraz więcej uwagi. Nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że w najlepszych sklepach stacjonarnych i internetowych dużo miejsca zajmują kołdry dla alergików. Osoby zmagające się z alergiami na roztocza zwykle borykają się z nasileniem objawów właśnie rano. Wiele z nich do teraz nie ma świadomości tego, że winę za taki stan rzeczy ponosi właśnie niewłaściwie dobrana kołdra.Dobrze jest zatem pamiętać, że alergia wyklucza zakup kołdry puchowej nawet pomimo tego, że jest to model posiadający wiele zalet. Znacznie lepszą opcją dla alergika będzie wypełnienie syntetyczne, zwłaszcza że można je prać w pralce bez obaw o ewentualne odkształcenia i utratę właściwości. Nowością rynkową, którą dobrze jest się zainteresować, jest również model lateksowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z vegehome.pl