Jak przerobić jeansy damskie w domu?

Nasze mamy, ciocie i babcie (a nawet niektóre z nas) pamiętają czasy, kiedy samodzielne szycie i przerabianie ubrań było na porządku dziennym. Asortyment dzisiejszych sklepów jest tak ogromny, że trudno zmotywować się do własnoręcznej pracy. Kreatywność mamy jednak we krwi – czy i Ty skusisz się na twórcze działanie i wynikający z niego ogrom satysfakcji? Wypróbuj jeden z naszych pomysłów na przerobienie damskich spodni jeansowych.

Skąd wziąć spodnie do przeróbki?

Najprostszym i najbardziej ekologicznym pomysłem wydaje się wykorzystanie starych spodni, nie zawsze jest to jednak możliwe. Jeansy lubią pruć się w takich miejscach, które uniemożliwiają dalsze przetwarzanie. Nie musisz też posiadać spodni w odpowiadającym Ci fasonie i rozmiarze, który nadaje się do kreatywnej zabawy.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup tanich spodni, których nie będzie Ci szkoda przerobić. Nawet jeśli efekt Twojej pracy Ci się nie spodoba, będziesz mogła wykorzystać je do noszenia po domu lub oddać – bez dużej straty finansowej. Damskie spodnie jeansowe w świetnych cenach znajdziesz na stronie https://txm.pl/ona/odziez-damska/spodnie-jeansowe. Wybierz odpowiadający Ci kolor i do dzieła!

Jak samodzielnie przerobić jeansy?

Niezależnie od tego, w jakim stanie są spodnie, które chcesz przerobić, możesz wyczarować z nich coś interesującego. Wybierz mniej lub bardziej czasochłonny pomysł – im więcej działania, tym więcej satysfakcji!

Zrób dziury lub wykorzystaj dziury

Dziurawe jeansy damskie od lat święcą triumfy w modzie. Niektóre z dostępnych modeli to bardziej dziury z jeansami niż jeansy z dziurami! Wykorzystaj to i samodzielnie wykonaj przetarcia i pęknięcia w wybranych przez Ciebie miejscach. Jest to także świetny sposób na pozbycie się plamy ze starych spodni. Jeśli nie udało Ci się jej wyprać, właśnie w tym miejscu przetrzyj materiał pumeksem lub porozcinaj nożyczkami.

A może dziury są już gotowe? Jeśli kupiłaś postrzępione spodnie lub podziurawiły się w efekcie długotrwałego noszenia, możesz wykorzystać je jako pole do popisu. Od spodu wszyj ozdobny materiał lub kawałek firanki. Im bardziej dekoracyjna wstawka, tym bardziej wyrazisty efekt. Może dysponujesz wzorzystymi kawałkami tkaniny pochodzącej z innych nienoszonych już ubrań?

Sięgnij po ćwieki lub naszywki 

Efektownym sposobem na urozmaicenie stylu damskich spodni jeansowych jest wykorzystanie rozmaitych naszywek lub rockowych ćwieków. Znajdziesz je w pasmanteriach lub internetowych sklepach z akcesoriami krawieckimi. W ten sposób możesz podkreślić swój styl, przynależność do subkultury czy nawet sympatię dla ulubionej kapeli. Wyróżnisz się również wtedy, gdy sięgniesz po naszywki lub prasowanki z zabawnymi grafikami. Te ostatnie są bardzo proste w obsłudze – wybierz wzór i wykorzystaj żelazko!

W tym przypadku możesz też zdecydować się na recykling firanki czy też innej koronki. Naszyj ją na końcówkach nogawek, tylnych kieszeniach lub wnętrzach przednich kieszeni. W ten sam sposób możesz wykorzystać dekoracyjne elementy ze starych bluzek lub torebek, bez konieczności kupowania gadżetów.

Wyhaftuj dowolny wzór

Drzemie w Tobie dusza artystki? Wykorzystaj to! A nawet jeśli nie, Internet jest pełen pomysłów. Potraktuj swoje jeansy jak płótno, a pędzlem niech staną się nici. Zaprojektuj kolorowy wzór lub ozdób spodnie czarną nicią jak tatuażem. Im większą powierzchnię pokryjesz, tym mocniejszy efekt. 

Przed rozpoczęciem haftowania narysuj wzór na tkaninie – uwierz, że szkic będzie pomocny. W tym celu możesz sięgnąć po kredkę krawiecką lub narysować szablon z lewej strony spodni. Do samego haftowania najlepiej wykorzystaj mulinę, grubą nić dostępną m.in. w pięknych żywych barwach. 

Baw się dobrze!

To Twoje pierwsze podejście do przerabiania ubrań? Nie martw się, jeśli za pierwszym razem nie wszystko pójdzie po Twojej myśli. Rękodzieło wymaga praktyki, ale od czegoś trzeba zacząć! Kto wie – być może to właśnie pierwsza praca okaże się tą, która zachęci Cię do dalszych prób. To nie tylko świetna zabawa, ale i sposób na recykling starych ubrań i akcesoriów. Ty będziesz eko, a Twój ciuch – unikatowy. Nawet jeśli kupisz nowe jeansy damskie i przerobisz je po swojemu – prawdopodobnie zaoszczędzisz. Spróbuj!