Jak codziennie poruszać się po mieście szybko i efektywnie?

Moda na skutery, motorowery i motocykle elektryczne nie przemija. I trudno oczekiwać jakichś zmian w tym zakresie, ponieważ jednoślady z silnikiem elektrycznym są wręcz stworzone do szybkiego omijania korków, wygodnego parkowania i sprawnego poruszania się po zatłoczonych centrach miast. Jeżeli chcesz poczuć różnicę i zaoszczędzić realnie kilkadziesiąt minut każdego dnia, wystarczy zrobić jedno – przesiąść się na skuter lub motocykl elektryczny!

Elektryczny motocykl, a samochód. Czym lepiej jeździć po mieście?

Pomimo popularyzacji korzystania z komunikacji zbiorowej, polskie miasta z roku na rok są coraz bardziej zatłoczone. Nowym standardem staje się posiadanie nie jednego, lecz kilku aut. Wraz z powoli zmieniającą się infrastrukturą drogową, często nie tak, jak życzyliby sobie tego kierowcy, średnie i większe miasta stają się coraz bardziej zatłoczone. 

Codziennie jednak, także w godzinach szczytu, można sobie zapewnić bezpieczny i szybki transport. Elektryczne motocykle i skutery to idealne alternatywy dla samochodów. Wybierane są przede wszystkim ze względu na możliwość ograniczenia czasu oczekiwania w korkach. Na motocyklu można sprawnie poruszać się między samochodami stojącymi na światłach, co jest zupełnie legalne. W wielu miastach tworzone są także przepisy przyjazne kierowcom jednośladów. Dla przykładu w Warszawie motocykl elektryczny może poruszać się po pasach zarezerwowanych dla miejskich autobusów. 

Wszędzie szybko i prosto – także w dwie osoby! 

Coraz wyższy zasięg maksymalny, jakim może pochwalić się przeciętny elektryczny motocykl, również przekłada się na więcej możliwości. Skuterem szybko dotrzemy do miejsca docelowego w centrum miasta, ale także udamy się na wycieczkę gdzieś dalej. I wszystko to, oczywiście, z maksymalną frajdą, bo niewątpliwą zaletą elektryków jest niespotykana cisza w trakcie jazdy i wygodne sterowanie. 

Motocykl elektryczny dla dorosłych będzie też doskonałym pomysłem dla wszystkich, którzy dbają o ekologię, ale nie są entuzjastami rowerowych przejażdżek. Skuter elektryczny 2-osobowy daje możliwość bezproblemowego przemieszczania się z drugą osobą bez zagłuszającego ryku silnika spalinowego i emisji zanieczyszczających środowisko spalin. 

Motocykl elektryczny zadba o Twój portfel! 

Również od strony opłacalności nie ma drugiego tak ekonomicznego rozwiązania, jak skuter lub motor elektryczny dla dorosłych. Mając możliwość ładowania pojazdu przy domu, w hali garażowej, przy pobliskiej restauracji i wszędzie tam, gdzie jest kontakt 230 V, można spać spokojnie i nie przejmować się rachunkami. W porównaniu do samochodów elektrycznych i spalinowych, jednoślady zużywają kilkakrotnie mniej energii. 

Dodatkowym atutem jest niska, a często nawet zerowa awaryjność, jeśli nie liczyć potrzeby wymiany akumulatora po wieloletniej eksploatacji. Świetnym dowodem tego są motocykle elektryczne iamelectric zaprojektowane tak, aby ograniczyć jakiekolwiek koszty eksploatacyjne. Wydajne silniki, wysokiej jakości elektronika i szereg udogodnień takich jak alarm, blokada kierownicy, tempomat i wyświetlacz cyfrowy przekładają się na maksymalny komfort podróżowania.