Sale weselne – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobór odpowiedniego lokalu weselnego jest jedną z najważniejszych czynności, jaką musimy wykonać przygotowując się do wesela. Biorąc pod uwagę ogrom atrakcji, jest to też również jedna z najdroższych inwestycji, które musimy wliczyć w planowane koszta. Lokal weselny powinien zostać zarezerwowany tak szybko, jak tylko zostanie ustalona data wesela, ze względu na wąską dostępność wolnych terminów. Cała organizacja prezentuje się dosyć skomplikowanie, jednak przy odpowiedniej organizacji proces ten można sobie znacząco ułatwić. Na co zatem zwracać uwagę w pierwszej kolejności? Podpowiadamy.

Krok 1 – lokalizacja sali weselnej

Większość Par decyduje się na zawarcie małżeństwa w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Jednakże istnieją nowożeńcy, którzy preferują dalsze regiony Polski bądź też zagranicę. W tym przypadku nie możemy zapomnieć o przyjezdnych, którzy powinni dostać się bezproblemowo na wybrane miejsce. Przedyskutujmy pomysły dotyczące przejazdu zaproszonych gości do lokalu weselnego, biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje transportu, w tym także wynajem autobusów. Sale weselne w Szczecinie mają bowiem bogaty wybór swoich lokali.

Postarajmy się, aby Kościół lub inne miejsce, gdzie odbędzie się ślub, był zlokalizowany niedaleko lokalu weselnego. Możemy również rozważyć wynajem sali, która posiada własną kapliczkę, co na pewno ułatwi kwestię transportu. Natomiast, jeśli zdecydowaliśmy się na klasyczne rozwiązanie, rozdajmy swoim gościom mapki dojazdu do lokalu weselnego, tak aby uniknąć zbędnego zamieszania.

Krok 2 – infrastruktura oraz wyposażenie wnętrza

Każda przestrzeń może służyć innym celom w trakcie przyjęcia weselnego. W jednej strefie mogą zostać serwowane koktajle, w innej zaś znajdować się może szwedzki stół czy parkiet taneczny. Bądźmy kreatywni i w pełni wykorzystajmy potencjał wybranego lokalu weselnego.

Zewnętrzna część lokalu, czyli ogród pełni ważną funkcję, szczególnie podczas wesel organizowanych wiosną oraz latem. Niemniej jednak, bez względu na panującą porą roku, zapoznajmy się z tym, co oferuje nam otwarta przestrzeń, a może znajdziemy ciekawe inspiracje. Upewnijmy się również, czy w trakcie naszego wesela nie zostały zaplanowane również inne uroczystości. Jest to bardzo ważna informacja, jeśli nie chcielibyśmy dzielić się wspólnym ogrodem, czy też budynkiem z inną parą. Jeżeli jednak postanowiliśmy udostępnić budynek innej Parze upewnijmy się, do jakiego stopnia prywatność będzie nam zagwarantowana.