Jak w łatwy sposób zaplanować codzienne życie rodziny?

Niezależnie od tego, z ilu osób składa się Twoja rodzina, z pewnością miewasz problemy z zapamiętaniem wszystkich wydarzeń i rzeczy do zrobienia. Niełatwo jest zorganizować codzienne życie biorąc pod uwagę zajęcia dodatkowe dzieci, szkolenia w pracy i wizyty u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie praktyczny planer rodzinny. W tej kategorii pojawiają się różne akcesoria. Po jakie warto sięgnąć?

Planer dostosowany do indywidualnych potrzeb

Poszukując odpowiedniego kalendarza zastanów się najpierw, ile dni powinno znajdować się na jednej stronie. Popularnym wyborem są planery miesięczne. Wiele osób decyduje się też na modele tygodniowe. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku powtarzalnego rozkładu tygodnia. Są też dobrą opcją dla rodzin, które wszelkie wydarzenia planują z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem.

Praktycznym rozwiązaniem może okazać się też kalendarz miesięczny, na którym znajduje się osobne pole na aktualny tydzień. Planery miesięczne z tygodniem pozwalają śledzić bieżące obowiązki i pamiętać o wydarzeniach zaplanowanych na później. Aby organizer dobrze sprawdził się w domu, musi być umieszczony w odpowiednim miejscu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Rodzinne planery nie tylko na lodówkę

Zawieszenie organizera w kuchni to świetny pomysł. Wszyscy członkowie rodziny odwiedzają to miejsce każdego dnia, dlatego też łatwiej będzie im pamiętać o tym, co mają zrobić. Chętnie wybieraną opcja to planery na lodówkę. Firma Planu oferuje wygodne w użyciu planery magnetyczne na lodówkę. Zamiast wykorzystywać niewielkie magnesy, do drzwiczek przyczepia się całą powierzchnię kalendarza. Planer można też z łatwością zdejmować.

Po tego typu modelach pisze się specjalnymi, ścieralnymi markerami. Można też zaopatrzyć się w dedykowane im magnesy z symbolami ułatwiającymi planowanie. Poszczególne rodzaje wskazują kategorię wydarzenia lub przypominają o tym, jakie śmieci wywożone są danego dnia.

Jeśli nie chcesz umieszczać organizera na drzwiach lodówki, możesz przyczepić go do innej dobrze widocznej powierzchni. Ważna jest tutaj łatwość montażu, dlatego warto zdecydować się na modele z taśmą dwustronną. Do planerów przyklejanych na szafkę lub ścianę również możesz wykorzystać suchościeralne markery.

Spersonalizowane organizery dla członków rodziny

Rodzinny planer z najważniejszymi wydarzeniami warto wzbogacić o zestaw indywidualnych modeli. W tej kategorii odnajdziesz praktyczne organizery tygodniowe dla uczniów i ich rodziców. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem może okazać się specjalny planer dla przedszkolaków. Kolorowe akcesorium z magnesami przedstawiającymi zadania do wykonania pozwoli nauczyć dziecko planować swój czas. Urządzając rodzinne centrum dowodzenia nie zapomnij też o rocznym kalendarzu z najważniejszymi wydarzeniami.

Odpowiednio dobrany organizer lub ich zestaw pozwoli w łatwy sposób zorganizować codzienne życie. Możliwość wspólnego tworzenia planów z wykorzystaniem wesołych magnesów sprawi, że trudne zadanie zmieni się w dobrą zabawę.