Co wyróżnia materace hybrydowe?

Materace hybrydowe w innowacyjny sposób łączą w sobie zalety modeli piankowych i kieszeniowych. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie bardzo wysokiego komfortu snu, optymalnego podparcia kręgosłupa i perfekcyjnego dopasowania do ciała użytkownika. Poszukujesz idealnego materaca do swojego łóżka? Warto zainteresować się wkładami hybrydowymi, które z pewnością są jednymi z najlepszych materacy dostępnych na rynku.

Materac hybrydowy – co to jest?

Materace hybrydowe to nowoczesne rozwiązanie, które wyróżnia się połączeniem cech najlepszych modeli materacy kieszeniowych i piankowych. Jest to propozycja stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie ponadprzeciętną wygodę i komfort snu. Zwracający także uwagę na to, z jakich komponentów wykonane zostało podłoże do spania. Osiągnięcie takiego wspaniałego efektu, możliwe stało się, dzięki połączeniu zaawansowanych i innowacyjnych pianek oraz trwałych sprężyn kieszeniowych.

Wysokiej jakości materace hybrydowe dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/materace/hybrydowe/.

Budowa materacy hybrydowych

Materace hybrydowe mogą mieć wiele różnych konfiguracji. W zależności od wykorzystanych materiałów, kolejności ich ułożenia oraz grubości warstw. Najczęściej podstawę materaca hybrydowego stanowią nowoczesne rodzaje sprężyn kieszeniowych – wersje multipocket lub pocket plus. Każda ze sprężyn jest zamknięta w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie od innych. Im lepszy materac, tym większa liczba i mniejsza średnica sprężyn. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoką elastyczność punktową. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze podparcie kręgosłupa i rewelacyjną amortyzację drgań. Często także stosuje się sprężyny, które mają różną twardość. 

Wierzchnią warstwę materaca hybrydowego zazwyczaj stanowi zaawansowana technologicznie pianka oraz inne dodatki, jak na przykład włókna sizalowe. Warto dodać, że prawdziwe materace hybrydowe mają wysokie warstwy kilku rodzajów pianek, a same mogą osiągać wysokość nawet 30 centymetrów. Większość materacy sprężynowych ma powierzchnię z dodatkiem pianki, jednak nie oznacza to, że każdy z nich jest hybrydowy. Warstwy piankowe odpowiadają za jakość snu i wspierają właściwe podparcie kręgosłupa. Dzięki nim możliwa jest m.in. regulacja twardości materaca, termoregulacja czy uzyskanie optymalnej sprężystości i plastyczności.

Zalety materacy hybrydowych

Materace hybrydowe gwarantują bardzo wysoki komfort snu. Dzięki pokryciu sprężyn warstwami pianki, użytkownik doświadcza przyjemnego uczucia zapadania się i otulania przez produkt. Co istotne, w materacu hybrydowym nie zapada się zbyt głęboko. Baza, która wypełniona jest sprężynami zapewnia idealne podparcie całej powierzchni ciała. Ponadto tego typu wkłady charakteryzują się doskonałą wentylacją, co sprawia, że są one przewiewne. Dzięki temu nie gromadzi się w nich kurz, wilgoć oraz bakterie.