Dobre spodnie narciarskie damskie, czyli jakie?

Przed nami przygotowania do sezonu, na który wszyscy bardzo czekamy. Ze względu na zamknięcie stoków w zeszłym roku, możliwości białego szaleństwa zostały znacząco ograniczone. W tym roku więc wszyscy narciarze z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie sezonu. Czas oczekiwania warto wykorzystać na poszukiwania idealnego stroju narciarskiego.

Doceń spodnie 

Spodnie narciarskie damskie to bardzo ważny element stroju narciarskiego. Razem z kurtką chronią one nie tylko przed wilgocią i zimnem, lecz także stanowią zabezpieczenie przed wieloma urazami mechanicznymi. Dobrze dobrane w znaczący sposób wpływają na komfort jazdy i radość z całej zabawy. Dzisiaj stanowią również ważny element sportowych stylizacji. Coraz większa grupa producentów łączy najwyższą funkcjonalność spodni ze stylowym designem, wykończeniem, nadrukami i kolorami ubrań dla narciarzy.

Funkcjonalność przede wszystkim 

Design jest oczywiście ważny, natomiast spodnie narciarskie damskie muszą być przede wszystkim funkcjonalne. W końcu zależy ci na tym, aby na stoku było ci nie tylko ciepło, ale i komfortowo. Żeby tak się stało, ubranie musi być uszyte z materiałów o odpowiednich parametrach, musi mieć właściwy krój dzięki któremu będzie współpracowało z twoim ciałem. 

Jeśli chodzi o parametry materiałów, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wiatroszczelność i wodoszczelność. W przypadku drugiego parametru optymalne wartości do 10 000 – 20 0000 mm. Z reguły ten poziom zabezpieczenia gwarantuje odpowiednio dobrana membrana. W przypadku wodoszczelności liczy się jednak nie tylko sam materiał, lecz także sposób szycia. Dobrze, aby w spodniach zastosowane zostały klejone lub płaskie szwy, a także wodoodporne zamki. Ważnym parametrem, na który także warto zwrócić uwagę jest z pewnością oddychalność, przepuszczalność wilgoci. Chodzi o zdolnośc materiału do możliwie szybkiego odprowadzania jej na zewnątrz.

Dzięki dobrej współpracy z bielizną termoaktywną spodnie są w stanie uchronić cię zarówno przed wyziębieniem, jak i przegrzaniem na stoku, ponieważ skóra podczas całej aktywności pozostanie sucha, a nadmiar wilgoci zostanie błyskawicznie odprowadzony na zewnątrz. Jeśli chodzi o ochronę termiczną, dobrze aby na kolanach (szczególnie narażonych na wychłodzenie) pojawiło się specjalne wyściełanie. Koniecznie przyjrzyj się także krojowi i jego dopasowaniu do ciała. Spodnie nie mogą nigdzie uwierać, obcierać, powinny współpracować z twoimi ruchami. Dodatkowy plus to lekko rozszerzające się na butach narciarskich nogawki oraz zamki od dołu, które ułatwiają dopasowanie spodni do butów.