Dlaczego warto kupować oryginalne perfumy?

Zmysł węchu jest z człowiekiem od samego początku jego istnienia. Pomaga funkcjonować w otaczającym nas świecie, dostarcza bodźców, ostrzega przed niebezpieczeństwem. Bez trudu kojarzymy zapach powietrza po deszczu, woń porannej kawy czy majowej konwalii. Z konkretnymi zapachami utożsamiamy też różne sytuacje lub osoby.

Jako że zapachy są dla nas ważne, zwykle bardzo skrupulatnie wybieramy aromaty perfum. Robimy wszystko, byśmy mogli czuć się w nich dobrze i wyjątkowo. Decyzje podjęte pośpiesznie w perfumerii często są błędne i flakon trafia do kosza na śmieci. Otoczeni nieprzyjemnym aromatem zdecydowanie czujemy się nieswojo, spada nasza pewność siebie i kreatywność. Wystarczy jedna nietrafiona nuta zapachowa, byśmy wiedzieli, że popełniliśmy błąd.

Markowe perfumy

Jeśli zależy Ci na trwałości i intensywności zapachu, kupuj tylko oryginalne markowe perfumy. Ich podróbki zawierają tańsze, często szkodliwe dla zdrowia składniki, np. metale ciężkie czy całą gamę niezidentyfikowanych substancji. Naprawdę nie chcesz mieć ich na swojej skórze!

Perfumy damskie, które są sprzedawane przez najlepsze perfumerie internetowe, np. Pachnidełko, powstają na podstawie oryginalnych receptur. Do ich produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości składniki, które coraz częściej są pochodzenia naturalnego. Dzięki takim perfumom możesz cieszyć się niezwykłą trwałością i ponadprzeciętnym zapachem zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe wyjścia.

Czym są nuty zapachowe?

Przy produkcji oryginalnych perfum pracują zespoły specjalistów, którzy skrupulatnie dobierają nuty, czyli zestawy zapachowe, tak, aby wzajemnie się uzupełniały i tworzyły spójną całość. Każda z nut rozwija się w kontakcie ze skórą, by po określonym czasie ustąpić miejsca kolejnej z nich. We flakonie znajdują się aromaty, które pachną podobnie, dzięki czemu kolejne nuty harmonijnie rozwijają się na Twojej skórze.

Oryginalne perfumy zawsze są skomponowane tak, by nieść ze sobą trzy nuty zapachowe: nutę głowy, nutę serca oraz nutę bazy. Tuż po aplikacji perfum wyczuwasz nutę głowy, która jest potem zastępowana przez nuta serca, a na samym końcu pojawia się nuta bazy. W trakcie tworzenia nowego zapachu to właśnie nutę bazy komponuje się jako pierwszą.

Perfumy często pachną na Twojej skórze zupełnie inaczej niż w chwili zakupu. W perfumerii poczujesz tylko pierwszą nutę – głowy. Pełnia zapachów stanie się wyczuwalna w ciągu kilku kolejnych godzin. Zanim więc zdecydujesz się na zakup konkretnego zapachu, zaaplikuj go na skórę i nieco odczekaj.

Nuty zapachowe perfum

Nuta głowy jest wyczuwalna tuż po otwarciu flakonu. To wizytówka perfum, gdyż w kilka chwil może skłonić lub zniechęcić do ich zakupu. Zwykle jest to kompozycja zapachów lekkich i orzeźwiających – kwiatowych lub cytrusowych. Ich zapach pozostaje na skórze jedynie przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

W nucie serca wyczuwalne są zapachy korzenne, kwiatowe, czasem skóra, tytoń lub drewno. Nadają one perfumom zdecydowanego rysu i wyrazistości. Nuta serca pojawia się po kilkunastu minutach od aplikacji perfum. Z czasem stają się wyraźniejsze, by po około dwóch godzinach ustąpić miejsca nucie bazy.

Nuta bazy jest najmniej intensywna, jednak decyduje o charakterze kompozycji. Jej aromat ulatnia się powoli i decyduje o trwałości perfum – może utrzymywać się na skórze nawet do kilkunastu godzin. W skład nuty bazy może wchodzić np. piżmo, ambra, drewno, wanilia czy przyprawy korzenne wzmocnione i utrwalone przez odpowiednie substancje.

Niedrogie oryginalne perfumy

Nie ma możliwości, by podróbki były tak samo wysokiej jakości jak oryginały. Podróbki perfum są produkowane z najtańszych składników i nie zawierają w swoim składzie utrwalaczy, dlatego trzeba je aplikować na skórę przynajmniej kilka razy dziennie, aby otoczyć się zapachem. W przypadku oryginalnych perfum jedno użycie może wystarczyć nawet na cały dzień.

Zapachy damskie w wersji oryginalnej można znaleźć w przystępnej cenie – wystarczy poszukać w sprawdzonych drogeriach i perfumeriach internetowych. Tanie perfumy damskie w oryginalnych wersjach szybko docenisz za wyjątkowe walory zapachowe i przystępną cenę. Markowe perfumy o wysokiej jakości sprawiają, że pachnąc w nietuzinkowy sposób, możesz poczuć się naprawdę luksusowo, wcale nie wydając wysokich kwot.

Dlaczego warto kupować oryginalne perfumy?

Oryginalne zapachy wyróżniają się finezyjnymi opakowaniami, które są starannie opracowywane. Zdarza się nawet, że perfumy kojarzone są właśnie z ich charakterystycznym flakonem, np. Carolina Herrera Bad Boy czy Good Girl. Wybierając oryginalne perfumy, stawiasz więc na jakość i trwałość w pięknym flakonie. Profesjonalne perfumerie mają do zaoferowania wiele propozycji dostosowanych do nastroju, okazji czy stylizacji. Można wybrać zapachy o różnym stopniu intensywności.

Zwróć uwagę na to, że markowe perfumy w ulubionym wydaniu to świetny pomysł na prezent dla Twoich najbliższych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zakup perfum dowodzi, że skupiasz uwagę na potrzebach i guście obdarowanej osoby. Aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, postaw na kosmetyki damskie w oryginalnym wydaniu.