Czarne paznokcie – trendy 2020

Czarne paznokcie są eleganckie i pasują na wieczorne imprezy oraz bankiety. Ozdobione brokatem, cyrkoniami lub ciekawym zdobieniem nadają każdej stylizacji niezwykle wyrazistego oraz intrygującego charakteru. Sprawdź, z czym łączyć czerń, aby osiągnąć efekt wow.

Czarne paznokcie – transparentne łączenia

Jeśli nie przepadasz za wzorkami na paznokciach, malowaniem jedynie kilku paznokci, ani nakładaniem dodatkowych kolorów, możesz zastosować metodę zdobienia przy użyciu transparentnego lakieru. Niezależnie od tego, w którym punkcie umiejscowisz przeźroczyste pole, Twój manicure nabierze odrobinę trójwymiarowości, a przy tym elegancji (zwłaszcza, jeśli dodasz odrobinę złota lub srebra na łączeniach). Jest to również dobry sposób, aby zapobiec widocznym odrostom

Czarne paznokcie – snake skin nails

Snake skin nails to jeden z trendów roku 2020, który podobnie jak poprzedni, należy m.in. do zwierzęcych printów. Jednym z nich jest skóra węża. Nie oznacza to jednak mieniących się kolorów na paznokciach, lecz teksturę, która ma imitować wężowe łuski. Na czarnych paznokciach wyglądać to niezwykle efektownie. Taki rodzaj zdobienia można zastosować tylko na kilku palcach, co da bardziej delikatny efekt

Czarne paznokcie – matowe wykończenie

Czarne paznokcie mogą błyszczeć, mienić się kolorami, ale mogą też być wygaszone przez matową powłokę. Chyba żaden z kolorów w manicure nie wygląda tak aksamitnie, jak czerń. Warto jednak pamiętać, że przy czarnych matowych paznokciach wszelkie niedoskonałości będą bardziej widoczne.

Czarne paznokcie – marble nails

Marmurki, czyli tzw. marble nails były hitem jesieni 2020. Białe, nieregularne paski, które przypominają zacieki, sprawią, że twój manicure będzie bardziej delikatny, dziewczęcy i wpisze się w najnowsze trendy.

Czarne paznokcie – francuski manicure

Francuski manicure doczekał się w ostatnim czasie kilku nowych, bardziej ekstrawaganckich wersji. Jedną z nich jest odwrócona stylizacja nazywana moon manicure, druga to kolorowe wykończenie oparte na kontraście. Czarne paznokcie również doczekały się nowego zastosowania. Możemy na nich wykonać kreskę złotą, białą, żółtą lub w każdym innym kolorze, lub pozostawić paznokieć przezroczysty i pracować na końcu płytki czernią.

Czarne paznokcie znów w modzie. Oto jak je nosić | Zeberka
Czarne paznokcie