Solcoseryl dlaczego wycofany? Przyjrzyjmy się temu lekowi

Solcoseryl dlaczego wycofany to temat, który obecnie jest niezmiernie popularny. Wiele osób przecież stosowało chętnie ten lek.

Cóż to za lek?

Zanim się przyjrzymy tematowi Solcoseryl dlaczego wycofany, to powinniśmy powiedzieć ogólnie cóż to za lek. Jest to lek, który ułatwia regeneracyjne procesy. Występuje w kilku postaciach, które są przeznaczone do przeróżnych miejsc naszego ciała. Do tej pory mogliśmy się spotkać z postacią maści, pasty do stosowania bezpośrednio w jamie ustnej oraz żelu. Te formy były dostępne jedynie na receptę. Z kolei bez recepty wydawany był żel do oczu czy też roztwór do wstrzyknięcia.

Lek ten zawiera dializat bezbiałkowy wykonany z krwi cieląt. Pozwala on na przyspieszenie odnowy tkanek uszkodzonych pod warunkiem, że komórki zostały uszkodzone poprzez niedobór tlenu czy też odżywczych substancji w odwracalny sposób.

Maść, jak i także żel Solcoseryl zaleca się stosować jako środek, który wspomaga leczenie ran przeróżnych, które się źle goją. Wskazania stanowią rany niewielkie, wrzody o pochodzenia żylnego, zmiany troficzne towarzyszące schorzeniom zarostowym, blizny po oparzeniach, oparzenia pierwszego i drugiego stopnia, odleżyny, odmrożenia, jak i także uszkodzenia skóry spowodowane bezpośrednio przez promieniowanie. Zaleca się, aby żel stosować na rany się sączące, a maść na suche rany.

Pasta jest wykorzystywana w leczeniu zapalnych oraz bólowych zmian, które są zlokalizowane w obrębie dziąseł, jamie ustnej, jak i także warg. Można zatem stosować tę pastę na opryszczkę wargową, afty, ragady czy też bóle spowodowane noszeniem dentystycznych protez. Stomatolodzy chętnie używają tego preparatu jako opatrunku po co niektórych zabiegach. Świetnym przykładem jest usunięcia zęba.

Zawieszona produkcja

Solcoseryl maść oraz żel są dostępne bez recepty. Sam sposób stosowania dokładnie został opisany w ulotce dołączonej do leku. Możemy także zasięgnąć bezpośrednio porady farmaceuty. Jeśli planowaliśmy używać tego właśnie leku, to niestety nie mamy żadnych dobrych wiadomości. Dlaczego? Wszystko z tego względu, ze Solcoserylu póki co nie kupimy w aptekach ani też w żadnych innych miejscach. Dlaczego? Wynika to z tego, że produkcja tegoż właśnie leku pozostała wstrzymana do końca bieżącego roku. Czas pokaże jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.

Wiele osób przyzwyczaiło się już do używania tego leku i na pewno im ich brakuje. Nie ma w tym kompletnie niczego zadziwiającego. Każdy lek dostępny w aptece ma swoich zwolenników oraz przeciwników.