Dlaczego kobiety decydują się na implanty piersiowe?

hispanic pretty woman smiling cheerfully and casually with a positive, happy, confident and relaxed expression

Implanty piersiowe to na pewno nie jest zwykły zabieg u kosmetyczki, po którym idziemy sobie do domu i jesteśmy zadowolone z poprawy swojego wyglądu. Wszczepienie sobie implantów to musi być decyzja w pełni świadoma i taka, którą sobie przemyślałyśmy – nie raz, ale wielokrotnie. Dlaczego? Dlatego, że jest to operacja – a operacja może za każdym razem wiązać się z komplikacjami i każdy chirurg nas o tym poinformuje. Ostateczna decyzja będzie jednak należała do nas, więc musimy zdawać sobie sprawę z tego, co nas czeka. 

Kobiety mimo to dalej korzystają z takich zabiegów, ponieważ chcą po prostu poprawić wygląd swoich piersi. Czy jest to zła motywacja? Nic z tych rzeczy. Jeżeli faktycznie rozumiemy ryzyko i dalej chcemy wszczepić sobie implanty piersiowe to jesteśmy przecież dorosłe – godzimy się na to i mamy prawo o sobie decydować. Nikt też nie powinien tego komentować, bo przecież nasz wygląd to nasza sprawa.


Korzyści zrobienia sobie operacji


Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że implanty piersiowe zapewniają kobiecie komfort psychiczny – wygrywa ona walkę z kompleksami, które być może męczyły ją od lat. Na co dzień mówi się o tym, że wygląd nie jest najważniejszy – ale jeżeli coś nam w nim nie odpowiada to czasami marnujemy całe lata życia na to, aby się do tego przyzwyczaić. Być może czasem warto faktycznie wybrać szybsze rozwiązanie – chociażby po to, aby móc w końcu pokochać swoje ciało w pełni. 

Implanty piersiowe są też bez wątpienia bardzo istotne w procesie leczenia nowotworów piersi – po ich pełnym usunięciu kobieta może czuć się nieswojo, bo jest to jednak ogromna zmiana. Możliwość skorzystania z implantów pozwala jej szybciej powrócić do normalności i ponownie poczuć się kobieco – a to naprawdę ważne dla zdrowia psychicznego. Dzięki temu nie musimy się już zamartwiać przynajmniej jednym problemem, który zostaje rozwiązany.


Cena i okres rekonwalescencji 

Implanty piersiowe będą nas na pewno dużo kosztowały, więc warto się do tego wszystkiego przygotować nie tylko psychicznie – ale także finansowo. Oprócz tego musimy zapewnić sobie także czas po operacji na to, aby dojść do siebie – przez jakiś czas będziemy obolałe i możemy chcieć w tym okresie być głównie w domu. Warto więc wziąć sobie urlop lub zaplanować zabieg na taki czas, gdzie raczej nie mamy dużo obowiązków do wykonania – dźwiganie na pewno nie będzie możliwe.  

Możemy wcześniej zadawać lekarzowi wszelkie pytania, jakie tylko przychodzą nam do głowy – to ważne, bo dzięki temu podejmiemy bardziej świadomą decyzje i będziemy dobrze przygotowane na implanty piersiowe i wszystko, co wiąże się z tym zabiegiem. W Warszawie polecamy klinikę chirurgii plastycznej Timeless.