Czy wiesz ile proszku do prania dodać?

Każdy z nas lubi rozwiązania, które są skuteczne, a na dodatek także ekonomiczne. Chcemy, aby proszek do prania także się wpisał w ten trend. Musimy dowiedzieć się konkretnie ile proszku do prania wystarczy, aby z pralki wyjąć ubrania idealnie czyste?

Ile proszku na jeden cykl?

Musimy wiedzieć, że wcale nie jest prawdą to, że im więcej dodamy proszku, tym pranie czystsze wyjmiemy z pralki. Taką dewizą kieruje się wciąż większość z nas. Na szczęście możemy znaleźć odpowiedź na pytanie ile proszku do prania dodać na jeden cykl. Jak to wygląda? Zalecaną dawką proszku na 4,5 kilograma prania to siedemdziesiąt pięć gramów.

Chociaż dozowanie prawidłowe proszku do prania wygląda właśnie tak jak to zostało powyżej ustalone, to wielu producentów zaleca używanie 100 gramów proszku. Czym argumentują swoje zalecenia? Tym, że mniejsza ilość proszku może się po prostu okazać niezbyt skuteczna.

Warto także wiedzieć co dzieje się z praniem, które jest wyprane w zbyt dużej ilości detergentu? Na pewno nadmiar proszku po prostu może się wypłukać. Sprawia to, że jego część pozostanie na naszej tkaninie pod postacią białych smug. Osad, który pozostał na ubraniach powodować może kontaktowe alergie. Nabawić się możemy wysypki, zaczerwieniania skóry czy też poczucia swędzenia. Niestety dolegliwości te będą nam towarzyszyły przez kilka następnych dni.

Większe zużycie detergentów się równa zanieczyszczeniu większemu naturalnego środowiska. Ubrania w przypadku większej ilości proszku wcale nie będą bardziej pachnące czy też czystsze.

Odpowiednie dozowanie proszku

Na pewno powinniśmy wybierać wysokiej jakości proszki. Z substancjami, które emulgują doskonale brud, zmniejszają napięcie pomiędzy zabrudzeniem a tkaniną, w efekcie czego do zrobienia 4,5 kilogramów prania wystarczy jedynie 71,4 gram proszku. Jest to prawie o połowę mniej niż w przypadku detergentów tradycyjnych, które bazują na anionowych związkach, które nazywane są SLES-ami. Dzięki temu właśnie plamy na praniu z pralki przestaną już być problemem.

Czy przez przypadek wsypałam do pralki zbyt dużo proszku? A może nie wiesz dokładnie ile proszku powinnaś wsypać do pralki? Na rynku są proszki, przy których nie musimy się martwić skutkami nieprzyjemnymi. Jak to jest możliwe?

Wystarczy, że postawmy na proszek hipoalergiczny. Wówczas możemy być pewni, że na pewno się dokładnie wypłucze. Gdy mamy już dobry proszek piorący oraz dezynfekujący, to sama dezynfekcja ubrań staje się naprawdę bardzo prosta. Nie będziemy miały już kompletnie na co narzekać.