Czy wiesz jak wyczyścić piekarnik sodą?

Brudny piekarnik może być naprawdę prawdziwym utrapieniem. Tłuste plamy, szczególnie przypalone czy też resztki jedzenia zwęglonego bardzo ciężko się usuwa, szczególnie jeśli rezygnujemy z mocnej chemii. Nie musimy wydawać fortuny na wszelkie środki, które są reklamowane w telewizji. Jak najbardziej istnieją domowe sposoby na czyszczenie piekarnika. Dowiedzmy się jak wyczyścić piekarnik sodą?

Ocet i soda oczyszczona?

Jak wyczyścić piekarnik sodą? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Musimy wiedzieć, że soda oraz ocet to tak naprawdę dwa środki, które są wykorzystywane od wieków do czyszczeniu bardzo wielu powierzchni. Wykazują one odkażające właściwości oraz właściwości oczyszczające. Z tego właśnie względu wykorzystuje się je do tworzenia preparatów domowych. Świetnie sobie radzą z zabrudzeniami najsilniejszymi, jak na przykład tłuste plamy w kuchni czy też kamień w łazience.

Czyszczenie piekarnika przy użyciu sody oczyszczonej oraz octu to naprawdę świetny wybór. Dlaczego? Są to na pewno składniki, które nie przenikają w żadnym wypadku do potraw. Jakby tego było mało są one w pełni bezpieczne. Są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i także dla domowników. Ponadto są skuteczne niezwykle. Naprawdę bardzo szybko rozpuszczają brud oraz także pomagają go usunąć. Warto wiedzieć, że zapach nieprzyjemny octu wyparuje natychmiast.

Taka mieszanka sprawdza się w czyszczeniu cotygodniowym oraz odświeżeniu piekarnika. Wystarczy, że wymieszamy ocet z sodą oczyszczoną w proporcjach jeden do jednego. Taką mieszanką przecieramy całe wnętrze piekarnika. Na zabrudzenia większe posypać można sody i postawić nawet na kilkanaście minut. Wszystko jest zależne od samej wielkości zabrudzenia. Rozmiękczy to aktywnie tłuszcz z brudem oraz spowoduje, że będzie go można łatwiej usunąć. W taki sposób możemy wyczyścić piekarnik gazowy, jak i także elektryczny, zarówno blachy, jak i także szybkę.

Jak wyczyścić piekarnik, który jest przypalony?

Do usunięcia zabrudzeń ciężkich wykorzystuje się najczęściej papkę. Do sody oczyszczonej oddajemy kropelkę octu czy też wody oraz także kropelkę płynu do mycia naczyń. W ten sposób przygotowaną mieszanką nałóżmy na ścianki oraz na dno piekarnika i pozostawmy na nieco dłuższy czas. Jeśli wszelkie zabrudzenia są bardzo silne, to pozostawmy to nawet na całą noc.

Po dosłownie kilku godzinach możemy mieszankę rozprowadzić przy wykorzystaniu szorstkiej strony gąbki. Drobinki sody będą tarły powierzchnię zabrudzoną, a to ułatwi na pewno szorowane. Następnie bardzo dokładnie musimy umyć wnętrze naszego piekarnika czystą oraz letnią wodą. Na koniec możemy przetrzeć nasz piekarnik ściereczką, którą zanurzymy w wodzie z octem.