Które rośliny doniczkowe najłatwiej uprawiać w domu?

Najłatwiejsze w uprawie są rośliny, które nie wymagają od Ciebie zbyt wiele i wiele wybaczają. Wybierając kwiaty do domu, warto również wziąć pod uwagę tempo wzrostu i rozmiar, jaki dana roślina może osiągnąć.

Jesteś na początku swojej przygody z uprawą roślin doniczkowych? A może masz już na swoim koncie kilka spektakularnych porażek i właśnie zastanawiasz się, czy to aby na pewno hobby dla Ciebie? Mamy garść dobrych informacji!

Obok roślinnych wrażliwców, którzy ciężko odchorowują każde Twoje zaniedbanie, są również prawdziwi twardziele! To rośliny doniczkowe do zadań specjalnych, które nie strzelą teatralnym fochem, gdy zapomnisz je podlać lub nawieźć.

Poznaj mało wymagające rośliny doniczkowe, idealne dla początkujących, zapominalskich i zapracowanych.

Czy rośliny łatwe w uprawie to opcja dla Ciebie?

Przeprowadźmy szybki test, w ramach którego odpowiesz „tak” lub „nie” na kilka pytań. Zaczynamy? Start!

  • Właśnie wprowadziłaś się do nowego mieszkania i chcesz kupić kilka roślin na początek?
  • Twoja praca wiąże się z częstymi wyjazdami służbowymi i nawet kilkudniowymi nieobecnościami w domu?
  • Lubisz podróżować i robisz to tak często, jak tylko się da?
  • Uprawiasz angażujące hobby, np. wspinaczkę, kolarstwo, biegi lub nurkowanie?
  • Masz małe dzieci lub wymagające Twojej uwagi zwierzaki?
  • Masz na swoim koncie kilka uśmierconych egzemplarzy roślin doniczkowych?
  • Mama mówi o Tobie, że nawet kaktusa potrafisz ususzyć?
  • Sama o sobie mówisz, że pamięć masz dobrą, ale krótką?

Jeżeli na minimum jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco – kwiaty doniczkowe łatwe w pielęgnacji są właśnie dla Ciebie!

Dlaczego warto uprawiać rośliny w domu?

Liczba twierdzących odpowiedzi na pytania postawione w poprzednim akapicie nieco Cię przytłoczyła? Spokojnie! To nie było na ocenę! Co więcej, nie mamy klucza prawidłowych odpowiedzi do tego egzaminu!

Sam fakt, że to testu przystąpiłaś, świadczy o tym, że naprawdę chcesz zaprosić do wspólnego zamieszkania jakiegoś zielonego gagatka i nie chcesz mu zrobić krzywdy!

A dlaczego nie warto się poddawać i dążyć do wypracowania satysfakcjonującej relacji z roślinami? Bo zieleń w doniczkach wprowadza do wnętrz spokój, ułatwia odpoczywanie i głębokie oddychanie (również dzięki dodatkowej porcji tlenu wyprodukowanej przez Twoje rośliny!). Ponadto rośliny doniczkowe są bezkonkurencyjne w dekorowaniu pomieszczeń, którym dodają niepowtarzalnego charakteru.

Ale to nie wszystko! Uprawianie roślin to doskonałe zajęcie dla osób, które wykonują stresujące zawody i mierzą się na co dzień z wieloma obowiązkami… Pielęgnowanie roślin, ich podlewanie, nawożenie i przeglądanie wymaga cierpliwości i skupienia. To zajęcie sprzyjające wyciszeniu, kojące nerwy i ułatwiające odcięcie się od nadmiaru bodźców, które serwuje nam współczesne tempo życia.

Może Cię zainteresować: Niewymagające kwiaty doniczkowe – jakie kwiatki wybrać na początek?

Jakie mało wymagające rośliny doniczkowe możesz uprawiać w domu?

Tutaj nie ma miejsca na niedomówienia! Trzeba wiedzieć, z którymi roślinami lepiej nie zadzierać, a które idealnie wpiszą się w Twoje potrzeby i możliwości. Nie szukaj po omacku! Znalazłyśmy w sieci miejsce pełne miłości do roślin i wyrozumiałości do ludzi, którzy na roślinach się nie znają!

Plants For Humans to sklep z roślinami prowadzony przez całkowicie zaangażowanych specjalistów, którzy z przyjemnością dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wybierając roślinę do domu, możesz liczyć na pełne wsparcie oraz profesjonalne poradnictwo, podane w lekki i zrozumiały dla laika sposób.

Od jakich mało wymagających kwiatów możesz zacząć? Na dobry początek przeczytaj. Gotowe? Teraz możesz sprawdzić aktualną ofertę sklepu z roślinami Plants For Humans!

Wszystkie łatwe w uprawie rośliny doniczkowe zgromadzono w kategorii „dla początkujących”. Znajdziesz w niej m.in. zamiokulkasa, jukę, dracenę, sansewierię, grubosza, pileę, begonię, monsterę… To tylko kilka z wielu gatunków roślin, które doskonale poradzą sobie pod Twoją opieką i dadzą Ci czas na nauczenie się zasad domowej uprawy.