Biotyna – lek na włosy i nie tylko

Biotyna – lek na włosy i nie tylko

Piękne i lśniące włosy to marzenie wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego też od zarania dziejów ludzkość prześciga się w wymyślaniu receptur na to, by wspomóc ich kondycję, gęstość, wzrost i zahamować ich wypadanie oraz siwienie. Biotyna i różnego rodzaju preparaty z nią biją w ostatnim czasie rekordy popularności. 

Włosy w dobrej kondycji bez wątpienia dodają urody. Ich zdrowie i zadbana fryzura przekładają się także i na nasze samopoczucie. A to dlatego, że lubimy czuć się dobrze we własnej skórze, czyli po prostu atrakcyjnie wyglądać. Nie tylko ze względu na akceptację ze strony otoczenia, ale także dla własnego dobrego nastroju. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by móc się pochwalić pozytywnym wyglądem także dzięki włosom. Tym bardziej, że współcześnie istnieje wiele czynników, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na ich stan. Należą do nich m.in.: zła dieta (uboga w minerały i witaminy), używki, stres, zaburzenia hormonalne, zanieczyszczenie środowiska czy też po prostu genetyka. Biotyna na włosy (i jak się za chwilę okaże: nie tylko) to jeden z prostszych i bardziej skutecznych sposobów na zadbanie o siebie. Istotne jest jednak to, że liczy się forma przyjęcia biotyny – lek z biotyną wydaje się tą optymalną.

 Co to jest biotyna

Biotyna to inaczej witamina H (zwana również witaminą B7). W ludzkim organizmie jest wytwarzana przez bakterie znajdujące się w jelitach. Jednak stąd jest ona wchłaniana w niewielkim stopniu. Dobrym wyjściem jest więc odpowiednia dieta – biotyna występuje bowiem w produktach pochodzenia zwierzęcego (wątroba wołowa, żółtko jaj, sardynki), jak i roślinnego (kalafior, szpinak, marchew, pomidory, orzechy). Jednak dostępne współcześnie produkty są ubogie w składniki odżywcze (między innymi przez wyjałowienie gleb), a poza tym nie każdy poświęca odpowiednio dużo uwagi temu, co je. Dlatego też może wystąpić deficyt biotyny. Jednym z jego objawów jest wypadanie włosów, ich łamliwość i powolny wzrost. 

Lek z biotyną – włosy skóra i paznokcie w dobrej kondycji

Niedobór biotyny – oprócz wymienionych wyżej objawów – to także niekorzystny wpływ na skórę i paznokcie. Widoczne objawy braku witaminy H to stany zapalne skóry i paznokcie, których kondycja pozostawia wiele do życzenia. Zastosowanie leku z biotyną zawierającego najwyższą możliwą jej dawkę, przebadanego klinicznie (suplementy z biotyną to zbyt niska dawka substancji czynnej, by efekty mogły wystąpić) to skuteczny ratunek i gwarantowane efekty. Lek z biotyną to nie tylko lśniące, silne i zdrowe włosy, ale zahamowany  proces ich wypadania oraz siwienia. Dzięki regularnemu przyjmowaniu leku z biotyną płytki naszych paznokci nie będą łamliwe i nie będą się rozdwajać. Pozytywny wpływ na skórę to z kolei: zahamowanie i wyleczenie rozwoju zmian łuszczycowych, rumienia, łojotoku, atopii, różnego rodzaju egzem i liszajów. 

Lek z biotyną bez recepty to ratunek w zasięgu ręki – szkoda z niego nie skorzystać, gdy powodzenie i atrakcyjny wygląd są dosłownie o włos.