Jak ożywić białą, klasyczną łazienkę?

Co ciekawe, większość łazienek, które funkcjonują jako praktyczna przestrzeń w mieszkaniach i domach wolnostojących, urządzana jest z zastosowaniem materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia w kolorze białym. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ właśnie ta barwa kojarzy się z czystością, a wręcz sterylnością, której przecież od łazienki się wymaga. Biel jest również na tyle uniwersalna, że pasuje do każdego stylu, jest ponadczasowa i zawsze modna. To ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę wydatki, jakie wiążą się z generalnym remontem łazienki. Tego rodzaju zmiany realizowane są w przestrzeni łazienkowej średnio raz na kilkanaście lat. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby surową, białą łazienkę nieco ożywić i można to zrobić z zastosowaniem nawet niewielkich dodatków.

Biel i naturalne drewno 

Chociaż w łazience panują wyjątkowe warunki, to drewno sprawdza się w niej idealnie. Odpowiednio zabezpieczone deski są odporne na działanie wilgoci i wody oraz wysoką temperaturę, trwałe i odporne na intensywną eksploatację. Z powodzeniem można wykorzystać drewno jako element dodatkowy w białej łazience. Przepięknie komponuje się we wnętrzach urządzonych w stylu SPA, w łazienkach skandynawskich, retro czy loftowych. 

Oczywiście, naturalne elementy drewniane nie mogą być stosowane w łazience wszędzie. O ile nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować niewielkie półki z drewna czy uzupełnić aranżację akcesoriami łazienkowymi z drewna, to już odradza się podłogę drewnianą w łazience czy obudowę ściany w kabinie prysznicowej z naturalnych desek. W tym przypadku znacznie lepszą opcją będą płytki imitujące drewno, które można dzisiaj wybierać z szerokiej gamy rozmiarów, kształtów, kolorów czy struktury. 

Kolor biały i kontrasty 

Nieco nudną biel bez problemu udaje się ożywić, dodając elementy kolorowe. Na https://baltic-interiors.com/ znajdziesz kilka inspiracji od specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym wykończeniem wnętrz, od ich projektu aż do realizacji prac remontowych. Świetnie sprawdzają się kontrasty, do bieli pasuje czerń, która nadaje całości elegancji. Wybrać można dosłownie każdy kolor, ważne jest jednak to, aby z nim nie przesadzać. Pięknie prezentuje się jedna ściana w tonacji butelkowej zieleni w łazience wykończonej w stylu loftowym czy mozaika na obudowie wanny we wnętrzu w klimacie boho. 

Zabawa bielą 

Inwestorzy z powodzeniem mogą decydować się na łazienki utrzymane w tylko białej tonacji, szczególnie jeśli biel ma optycznie powiększyć niewielką, łazienkową przestrzeń. Dodatek innych kolorów czy wyjątkowych materiałów, jak drewno, naturalny kamień czy szkło nie będzie konieczny, ponieważ dzisiaj można wybierać samą biel, ale o różnych strukturach. Modne płytki w kształcie cegiełek w łazienkach retro, duże kafle z dekorem 3D albo białe dodatki z mieniącymi się drobinkami kwarcu, to tylko niektóre propozycje, które również w tym klasycznym odcieniu będą stanowiły wyrazistą i nietuzinkową ozdobę.