Jak nakładać podkład na twarz?

Dla wielu makijaż jest integralną częścią codziennej rutyny, a podkład jest często koniecznością. W zależności od marki i rodzaju podkładu, efekt końcowy może być różny. Poniżej opiszę trzy najbardziej znane techniki nakładania – za pomocą pędzla, gąbki lub palców. Aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd i równą cerę, zastosuj się do tych wskazówek, a będziesz w stanie utrzymać go przez cały dzień.

Dla wielu makijaż jest integralną częścią codziennej rutyny, a podkład jest często koniecznością. W zależności od marki i rodzaju podkładu, efekt końcowy może być różny. Poniżej opiszę trzy najbardziej znane techniki nakładania – za pomocą pędzla, gąbki lub palców. Aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd i równą cerę, zastosuj się do tych wskazówek, a będziesz w stanie utrzymać go przez cały dzień.

Jaki podkład do twarzy wybrać?

Nie tylko technika aplikacji jest istotna przy stosowaniu makijażu, ale jeszcze bardziej istotny jest wybór odpowiedniego produktu. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na określenie właściwego kosmetyku dla swojego typu skóry. Jeśli borykasz się z problemami skórnymi, warto sięgnąć po kosmetyki matujące, które zawierają również składniki pielęgnacyjne. Jeśli Twoim zmartwieniem są zmarszczki, najlepiej sprawdzi się podkład liftingujący Karaja skin velvet dostępny w sklepie https://innsi.pl/Podklady-i-kremy-koloryzujace

Czym nakładać podkład?

Często pojawia się pytanie, jak nakładać podkład, aby uzyskać idealne i trwałe wykończenie? Rodzaj wybranego podkładu ma ogromne znaczenie, a na rynku jest wiele odmian, które można dopasować do rodzaju skóry i preferencji. Dodatkowo, ilość czasu, jaką masz do dyspozycji na wykonanie makijażu, również może mieć znaczenie. Studiując techniki profesjonalnych wizażystów, możemy poznać przydatne metody tworzenia pięknego wyglądu.

Nakładanie podkładu tak, aby nie był widoczny, a jednocześnie zapewniał pełne krycie, może być wyzwaniem. Jedną z rad wizażystów makijażu jest zwilżenie podkładu wodą przed jego nałożeniem. W tym celu można użyć wody termalnej w sprayu, mgiełki lub toniku nawilżającego. Produkty te mają również właściwości odmładzające, co w połączeniu z podkładem da imponujący efekt. Możesz również spryskać twarz tonerem przed nałożeniem kremu, aby uzyskać efekt rozświetlonej cery i dodatkowe odżywienie.

Jak nakładać podkład? 

Wybór sposobu nakładania podkładu zależy głównie od stanu skóry. Osoby z problemami skórnymi potrzebują innego podejścia niż osoby z wrażliwą skórą, czy te, które mają zauważalnie duże pory. Co więcej, wybór sposobu nakładania podkładu zależy również od wyglądu, jaki chcemy osiągnąć. Jak zatem wybrać idealną technikę nakładania podkładu i co należy wziąć pod uwagę?

Świetnym pomysłem jest rozprowadzenie podkładu najpierw ruchem stukania, aby docisnąć produkt do skóry. Następnie rozprowadź kosmetyk okrężnym ruchem, zaczynając od środka i kierując się na zewnątrz. Jeśli na twarzy znajdują się widoczne włoski, przeczesuj je w górę i w dół. Dzięki temu włoski będą przylegać do skóry, a cząsteczki podkładu nie będą się na nich osadzać. Nie zapominaj, aby nie pocierać twarzy zbyt mocno, gdyż wtedy fluid zamiast pozostać na skórze, wniknie we włosie.

Nakładanie podkładu za pomocą gąbki

Na rynku dostępnych jest wiele modeli gąbek do makijażu. Różnią się one kształtem, fakturą oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Ich główną zaletą jest fakt, że są one wygodne, i pozwalają dotrzeć do każdej krzywizny i zakamarka twarzy i równomiernie rozprowadzić podkład. Mokra gąbka ułatwia również nakładanie podkładu z dobrym kryciem i utrzymuje się on przez dłuższy czas. Niemniej jednak, znaczna ilość podkładu marnuje się podczas używania mokrej gąbki, co czyni tę metodę nieopłacalną.

Nakładanie podkładu palcami

Używanie palców to prawdopodobnie najwygodniejszy i najszybszy sposób nakładania podkładu. Nawet w przypadku ciężkich produktów o konsystencji musu lub kremu, będą one wyglądały na twarzy lekko i organicznie. W ten sposób możesz również nakładać kremy BB i CC, ale ważne jest, aby nie nakładać zbyt dużo produktu na raz. Zamiast tego, zwiększaj krycie stopniowo, dodając więcej w miejscach, które tego wymagają.